Cyril Abiteboul stanie na czele Red Bull Powertrains?

Francuz był gościem stajni z Milton Keynes podczas Grand Prix Abu Zabi.
17.01.2209:58
Mateusz Szymkiewicz
1266wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pojawiły się informacje, jakoby Cyril Abiteboul mógł stanąć na czele Red Bull Powertrains.

Francuz w latach 2017-2020 kierował fabryczną stajnią Renault, wcześniej odpowiadając za dział silników w Viry. Po opuszczeniu szeregów koncernu, Abiteboul zaangażował się jako konsultant w Mecachrome, które odpowiada m.in. za dostawy jednostek dla Formuły 2 oraz Formuły 3.

Według najnowszych spekulacji, 44-latek miał otrzymać ofertę pokierowania Red Bull Powertrains. Nowy dział zespołu Formuły 1 przejmie od tego sezonu obsługę pakietu Hondy, a docelowo jego zadaniem będzie zaprojektowanie silnika nowej generacji na 2026 rok.

Informacje te mogą być o tyle prawdziwe, gdyż Abiteboul był gościem Red Bulla podczas finałowej rundy minionego sezonu - Grand Prix Abu Zabi. Muszę przyznać, że byłem tam obecny z Red Bullem. Zostałem zauważony. Poświęciłem wiele czasu na współpracę z nimi. Ludzie pamiętają nasze spory, ale mam do nich wielki szacunek, ponieważ są organizacją zorientowaną na osiąganie sukcesów. Chcę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością. W Renault czasem brakowało chęci wygrywania za wszelką cenę - powiedział przed kilkoma tygodniami Francuz dla GPFans.