Norris: Mogłem z łatwością walczyć o pole position

Brytyjczyk zdradził, że w drodze do szpitala na badania kibicował Russellowi w walce o PP.
29.08.2111:53
Nataniel Piórkowski
380wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris uważa, że gdyby nie wypadek z Q3, z łatwością byłby w stanie walczyć o pole position do wyścigu o GP Belgii.

Norris uzyskał najlepsze czasy w Q1 i Q2, jednak niedługo po rozpoczęciu finałowej części kwalifikacji wypadł z toru po wyjeździe z zakrętu Eau Rouge i uderzył w bariery w przy sekcji Raidillon. Brytyjczyk trafił na kilka godzin do szpitala na dodatkowe badania, jednak nie wykazały one żadnych poważnych kontuzji.

Wszystko układało się niesamowicie dobrze. Od pierwszego okrążenia w Q1 wszystko szło perfekcyjnie a bolid naprawdę ożył, czułem się w nim pewny siebie - wyjaśniał Norris.

Wyjazd w Q3 był trudny, bo zaraz po opuszczeniu alei serwisowej mówiłem, jak mokro jest na torze. Sugerowałem, aby przerwać sesję lub zrobić coś innego, bo czułem całkiem spory aquaplaning.

Znajdowałem się w ciężkiej sytuacji - jak mocno chcesz naciskać, jak mocno nie? Myślę, że ostatecznie było to połączeniem naciskania nieco zbyt mocno w tamtej pogodzie, w tamtym momencie, lekkiego aquaplaningu w Eau Rouge. Nie skończyło się to dla mnie zbyt dobrze. Stało się, jak się stało.

Oczywiście czuję się z tym źle, bo wszystko szło dobrze, bolid był super a Q1 i Q2 były dla nas mega pozytywne. Wydaje mi się, że z łatwością walczyłbym o pole position.

Dałem tylko zespołowi mnóstwo pracy do późnej nocy. Nie mogę już jednak teraz za wiele zrobić.

Opisując swą kondycję po wypadku, Norris stwierdził, że jest lekko posiniaczony, ale podkreślił, że czuje się gotowy na start w wyścigu. Chciałbym od razu wrócić na tor, bo kwalifikacje nie skończyły się tak, jak chciałem.

Norris ujawnił również, że w drodze do szpitala kibicował w karetce George'owi Russellowi. Jestem bardzo zadowolony z George'a. Oglądałem czasówkę w ambulansie, w drodze do szpitala. Mimo tego co się stało, wciąż chciałem oglądać kwalifikacje. Kibicowałem George'owi w walce o pole position.

Początkowo istniały obawy o to, że bolid Norrisa będzie musiał zostać odbudowany przy wykorzystaniu zapasowego podwozia. Zespół potwierdził już, iż nie będzie to konieczne, jednak Brytyjczyk zostanie najpewniej cofnięty na starcie o 5 pozycji w związku z koniecznością wymiany skrzyni biegów.