Horner: To Max zadecydował o założeniu przejściowych opon

Red Bull nie spodziewał się, że Holender zdoła zakończyć wyścig na drugim miejscu.
26.09.2118:51
Nataniel Piórkowski
2245wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bull Racing - Christian Horner, pochwalił Maxa Verstappena za decyzję o założeniu przejściowych opon na ostatnie okrążenia Grand Prix Rosji.

Po wymianie silnika i starcie z ostatniego pola, Verstappen awansował do czołowej dziesiątki. Tuż przed nadejściem deszczu Holender plasował się na siódmym miejscu, jednak świadomy pogarszających się warunków postanowił założyć do swego bolidu opony na mokry tor.

W wywiadzie udzielonym po wyścigu, Horner przyznał, że Verstappen samodzielnie zadecydował o pit stopie. Sergio nie był jedyny - było wielu kierowców, którzy próbowali wykazać się odwagą, sądząc, że do mety jest już bardzo blisko. Gdyby przestało padać, warunki wróciłyby przecież do normy.

Max podjął słuszną decyzję i oczywiście był w stanie wszystko przypieczętować. Awans z dwudziestego na drugie miejsce... Myślę, że gdyby dzisiaj rano pojawiła się taka oferta, to przyjęlibyśmy ją bez mrugnięcia okiem.

W takich sytuacjach są dwie opcje - możesz skończyć jako bohater lub jako zero. To naprawdę trudna decyzja. Słuchajcie, Max postanowił zjechać po przejściówki i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Checo zadecydował o zostaniu na torze, myśląc, że jest w stanie przez to przejść i niestety się pomylił. Mogło to zadziałać w obie strony.

Max zyskał ogromne korzyści, Checo wiele stracił. Z perspektywy Maxa ograniczanie strat w klasyfikacji generalnej ma kolosalne znaczenie, ale oczywiście w tabeli konstruktorów straciliśmy punkty względem Mercedesa.