Bottas: Zrobię co tylko mogę, aby pomóc Lewisowi i zespołowi

Fin jest świadomy roli, którą może odegrać w walce o tegoroczne tytuły mistrzowskie.
05.12.2112:09
Nataniel Piórkowski
1173wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas deklaruje, że zrobi co tylko będzie mógł, aby pomóc Lewisowi Hamiltonowi w walce o jak najlepszy wynik w Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

Kierowcy Mercedesa wywalczyli pierwszy rząd w sobotniej czasówce, po tym jak Max Verstappen zrujnował swoje ostatnie pomiarowe okrążenie, uderzając o ścianę w ostatnim zakręcie.

Chociaż Bottas nie ukrywa, że chciałby powalczyć o zwycięstwo, to jednak jest świadomy swojej roli w końcówce sezonu. Kierowca z Nastoli zapowiada pełną pomoc Hamiltonowi oraz chęć zmaksymalizowania dorobku punktowego teamu z Brackley.

Oczywiście chciałbym wygrać, ale przede wszystkim musimy koncentrować się na mistrzostwach konstruktorów. Także Lewis wciąż walczy o mistrzostwo. Ja nie. Zrobię co tylko mogę, ale jednocześnie będę próbował cieszyć się ściganiem.

Po zakończeniu trzeciego treningu Mercedes zdecydował się na wymianę jednostki napędowej w bolidzie #77, wykorzystując komponenty znajdujące się już w puli kierowcy. Powodem niespodziewanych prac było wykrycie wycieku w układzie paliwowym.

Dziękując mechanikom za przeprowadzenie wymiany w ciągu dwóch godzin dzielących FP2 od kwalifikacji, Bottas powiedział: To były ważne kwalifikacje. W trzecim treningu miałem trochę problemów.

Musieliśmy dokonać wymiany silnika. Chłopaki skończyli pracę tuż przed kwalifikacjami, ale wszystko działało jak należy, więc byłem bardzo zadowolony. Moje ostatnie okrążenie było na limicie, podobało mi się. To jednak trudny tor - naciskamy okrążenie po okrążeniu a przyczepność nie spada. Jest ciężko.