Capito: Tegoroczna posada Latifiego jest niezagrożona

Dyrektor Williamsa odnosząc się do Piastriego ma przekonanie, że za rok zadebiutuje on w F1.
09.05.2210:53
Mateusz Szymkiewicz
710wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jost Capito zdecydowanie zdementował spekulacje, jakoby Nicholas Latifi jeszcze w tym roku mógł stracić posadę w Williamsie.

Od kilku tygodni przyszłość Kanadyjczyka w stajni z Grove jest kwestionowana. Kierowca popełnia kosztowne błędy, a jego tempo na tle nowego partnera Alexandra Albona jest dużym rozczarowaniem. Po pięciu eliminacjach Latifi zamyka klasyfikację, podczas gdy Tajlandczyk jest piętnasty z dorobkiem trzech punktów.

Na następcę 26-latka typowany jest zeszłoroczny mistrz Formuły 2 - Oscar Piastri. Australijczyk, który pełni funkcję trzeciego kierowcy Alpine, ma mieć coraz mniejsze szanse na przejęcie przyszłorocznej posady Fernando Alonso. Uważa się, iż jego menedżer Mark Webber rozpoczął rozmowy z Williamsem i jeszcze w tym sezonie Latifi mógłby stracić swoje miejsce.

Mamy ważne kontrakty z naszymi kierowcami i honorujemy je - powiedział Jost Capito, dyrektor wykonawczy Williamsa. Nicholas był w sobotę niewiele wolniejszy od Alexa. Po prostu potrzebuje trochę więcej czasu na przyzwyczajenie się do samochodu. Posiada on nasze pełne wsparcie i nie zamierzamy zmieniać składu kierowców w trakcie tych mistrzostw. Jeśli chodzi o niego [Piastriego], jestem pewny, że znajdzie się w Formule 1 w następnym sezonie.