Sport1: Vettel namawia Schumachera na przenosiny do Alpine

Na zdecydowanego faworyta do miejsca po Niemcu w Haasie wyrasta Antonio Giovinazzi.
23.08.2210:30
Mateusz Szymkiewicz
1296wyświetlenia
Embed from Getty Images

Niemieckie Sport1 informuje, że Sebastian Vettel doradza Mickowi Schumacherowi przenosiny do zespołu Alpine.

Przyszłość 23-latka w Formule 1 jest kwestionowana niemal od początku sezonu. Po licznych błędach oraz incydentach Schumachera, na przerwanie współpracy ma być zdecydowany Haas. Z kolei Ferrari miało już wycofać swoje wsparcie dla kierowcy, który przebywa w stajni z Kannapolis na zasadzie wypożyczenia z Akademii.

Według ustaleń telewizji Sport1, kierowca Astona Martina oraz przyjaciel Schumachera - Sebastian Vettel, doradza mu zerwanie koneksji z Ferrari oraz przejście do zespołu Alpine. Francuska stajnia pozostanie z wakatem u boku Estebana Ocona, tracąc Fernando Alonso na rzecz Astona oraz najprawdopodobniej Oscara Piastriego na rzecz McLarena.

Na faworyta do miejsca w Haasie aktualnie zajmowanego przez Niemca wyrasta inny podopieczny Ferrari - Antonio Giovinazzi. 28-latek został już potwierdzony jako kierowca zespołu w treningach do Grand Prix Włoch oraz Stanów Zjednoczonych.

Przed letnią przerwą [Schumacher] pokazywał naprawdę dobre ściganie - powiedział Timo Glock, były kierowca Formuły 1. Można było dostrzec jak szybki jest jego rozwój i tak długo jak ma on miejsce, jest to bardzo pozytywne. Z tego powodu mam przekonanie, że zobaczymy Micka w stawce na sezon 2023. Musimy tylko poczekać w jakim zespole się znajdzie. Sam jestem tego ciekaw.

Pytanie brzmi czy Haas jest zainteresowany przedłużeniem kontraktu z Mickiem, albo czy potrzebuje kogoś z walizką pieniędzy. Musimy pamiętać, że stracili silne wsparcie Nikity Mazepina, więc ich sytuacja finansowa znajduje się pod znakiem zapytania. Ten czynnik może okazać się decydujący dla przyszłości Micka.

Niepewność może wpłynąć na kierowcę, ale to także może pokazać jak silna jest jego sfera mentalna. Mick już kilkakrotnie udowadniał, że pod tym względem jest mocny. Nie pozwala, by czynniki z zewnątrz miały na niego wpływ. Nawet jeżeli przez dłuższy okres nie zdobywał punktów, to cierpliwie czekał na swoją szansę.