Ocon: Problemy z zawodnością nie dotyczą tylko Alonso

Po Grand Prix Meksyku dwukrotny mistrz świata porównał Alpine do McLarena-Hondy.
01.11.2208:53
Mateusz Szymkiewicz
1202wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon postanowił odpowiedzieć na krytykę Fernando Alonso, który wysoką awaryjność bolidu Alpine porównał do czasów McLarena-Hondy.

Hiszpan podczas zmagań w Meksyku po raz piąty w tym sezonie nie przekroczył linii mety, z czego po raz czwarty przez awarię jednostki napędowej. Zdaniem dwukrotnego czempiona, seria problemów kosztowała go w tym roku prawie siedemdziesiąt punktów, dodając, iż tylko samochód #14 boryka się z usterkami technicznymi.

Z opinią partnera nie zgadza się Esteban Ocon, który podkreśla, iż równie często zmagał się z awariami bolidu A522. Na Imoli straciłem skrzynię biegów, na Silverstone odpadłem przez awarię, a w Singapurze musiałem się wycofać. Mój samochód także boryka się z problemami. Podobnie jak Fernando korzystam też z szóstego silnika. Oczywiście, jego uległ awarii w Meksyku, ale mamy dokładnie tą samą alokację - powiedział Francuz.

Szef Alpine - Otmar Szafnauer, uważa, że Alonso ma po prostu pecha do tak częstych usterek. To nie jest tak, że te same osoby przygotowują silniki dla Alonso i Ocona. Mimo to prawdopodobieństwo wynosi zero, iż problemy wystąpią tylko u jednego kierowcy. Pamiętam czasy mojej pracy w Hondzie, kiedy Sato miał trzynaście awarii w ciągu sezonu, podczas gdy Button ani jednej. To po prostu kwestia szczęścia - dodał Amerykanin.