Hulkenberg: Optymistycznie podchodzę do szans na posadę w Haasie

Niewykluczone, że umowa 35-latka zostanie potwierdzona w Brazylii.
01.11.2208:34
Mateusz Szymkiewicz
802wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg przyznał, że optymistycznie podchodzi do swoich szans na posadę w Haasie w sezonie 2023.

Stajnia z Kannapolis ma być zdecydowana na rozstanie z Mickiem Schumacherem, szczególnie po przebiegu weekendów w Stanach Zjednoczonych oraz Meksyku. Faworytem do przejęcia kokpitu 23-latka jest jego rodak - Nico Hulkenberg.

Niemiec, który spędził ostatnie trzy lata jako rezerwowy zawodnik Racing Point oraz Astona Martina, może zostać potwierdzony jako nowy partner Kevina Magnussena jeszcze przed startem Grand Prix Sao Paulo.

Póki co nie mogę powiedzieć wam nic konkretnego. Koniec końców decyzja nie należy do mnie. Negocjacje się toczą, a ja podchodzę do ich rozwoju z optymizmem. W takiej sytuacji trzeba być cierpliwym - powiedział Nico Hulkenberg dla ServusTV.

Bardzo krytycznie o podejściu Haasa wypowiedział się były kierowca Formuły 1 - Timo Glock. Reprezentant m.in. Jordana i Toyoty jest rozczarowany, iż postawa Schumachera została oceniona na podstawie pojedynczych występów. Trzeba wziąć pod uwagę cały sezon. Musimy zobaczyć jak przebiegał jego rozwój. W tej chwili jest szybszy od swojego partnera. Z kolei w drugiej części mistrzostw popełniał dużo mniej błędów. Nie można wystawić komuś oceny na podstawie dwóch ostatnich wyścigów - uważa Glock.