Steiner: Wybraliśmy już drugiego kierowcę na sezon 2023

Zrozumiałe, że Haas decydował między Mickiem Schumacherem a Nico Hulkenbergiem.
13.11.2209:54
Mateusz Szymkiewicz
1149wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner potwierdził, że Haas wybrał już drugiego kierowcę na sezon 2023 i ogłosi jego nazwisko przed Grand Prix Abu Zabi.

Stajnia z Kannapolis dysponuje wolną posadą u boku Kevina Magnussena i zrozumiałe, że walkę o nią toczyli aktualny zawodnik Mick Schumacher oraz trzeci kierowca Astona - Nico Hulkenberg. Pierwotnie komunikatu spodziewano się przed weekendem na Interlagos, lecz jak deklaruje szef Haasa, ostateczna decyzja zapadła dopiero teraz.

Spodziewajcie się potwierdzenia w przyszłym tygodniu. Nie podam wam konkretnego dnia, ponieważ wszyscy będą go wyczekiwać z niecierpliwością. To będzie nadchodzący tydzień. Musimy tylko uporządkować szczegóły, by mieć pewność, co zrobimy oraz jak. Nasz kierowca o niczym nie wie, ale oczywiście poinformujemy go o tym - powiedział Gunther Steiner.

W przypadku dołączenia Hulkenberga do Haasa, jedyną opcją Micka Schumachera na pozostanie w stawce będzie Williams. Szef stajni z Grove - Jost Capito, przyznał, że ubolewa, iż nie jest w stanie od ręki zabezpieczyć przyszłości 23-latka w Formule 1. Sargeant zdobędzie wymagane punkty do superlicencji na 98 procent. Logan jest częścią naszej Akademii i zasługuje na posadę. Trudno mi powiedzieć jak blisko byliśmy zatrudnienia Micka. Bez kierowcy i wyścigu, trudno będzie o podtrzymanie zainteresowania w Niemczech.