Perez: Verstappen pokazał jaki jest naprawdę

Helmut Marko deklaruje, że Holender za tydzień pomoże partnerowi zdobyć wicemistrzostwo.
13.11.2221:41
Mateusz Szymkiewicz
3225wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez stwierdził, że Max Verstappen pokazał jaki jest naprawdę, ignorując polecenia zespołowe w Grand Prix Sao Paulo.

W końcówce wyścigu na Interlagos dotychczasowy wicelider klasyfikacji oddał partnerowi szóste miejsce bez walki, mając dużo gorszą sytuację strategiczną. Red Bull chciał w ten sposób zbliżyć się do piątego Alonso oraz czwartego Leclerca, a w sytuacji, w której Verstappen nie zdołałby się przebić, miał oddać pozycję Meksykaninowi.

Finalnie Verstappen zignorował prośby zespołu o oddanie szóstego miejsca Perezowi, z jego perspektywy kluczowego dla walki o wicemistrzostwo świata. 25-latek poproszony przez radio o wyjaśnienia, stwierdził, iż przedstawił już swoje powody i będzie się ich trzymał.

Z kolei Perez poirytowany zachowaniem partnera ironicznie podziękował Red Bullowi za zespołową pracę, twierdząc, że Verstappen pokazał jaki jest naprawdę.

Przy czwartym miejscu Leclerca w Grand Prix Sao Paulo, Perez ma w tej chwili tyle samo punktów w klasyfikacji co Monakijczyk. Mimo to Meksykanin spadł na trzecie miejsce mając mniejszy dorobek zwycięstw. Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, zadeklarował już, iż kontrowersje z Brazylii zostaną omówione wewnętrznie i zespół skoncentruje się w Abu Zabi na zabezpieczeniu wicemistrzostwa Pereza.

W Abu Zabi Max zrobi wszystko co w swojej mocy, by Checo mógł zdobyć drugie miejsce w klasyfikacji. Wszystko załatwimy wewnętrznie. Taki jest nasz cel na ostatni wyścig - powiedział Austriak.