F2: Boschung w końcu zwycięski!

Szwajcar odniósł pierwsze zwycięstwo w swoim 96. starcie w serii.
04.03.2315:19
Jakub Ziółkowski
594wyświetlenia


Ralph Boschung wygrał swój pierwszy wyścig Formuły 2 w karierze. Szwajcar dojechał do mety przed Haugerem i Martinsem.

Boschung dobrze wystartował z pierwszego pola, jednak za jego plecami natychmiast doszło do zmiany — Stanek stracił drugie miejsce na rzecz Arthura Leclerca. Monakijczyk natychmiast znalazł się pod naciskiem ze strony swojego kolegi zespołowego, Iwasy. Po pięknej walce Japończyk awansował na drugie miejsce. Startujący z pierwszego rzędu Stanek spadł na czwarte miejsce... a za chwilę Victor Martins zepchnął go na piątą lokatę. Pierwsze okrążenie bez problemu ukończyli wszyscy kierowcy.

Zwycięzca wczorajszych kwalifikacji, Theo Pourchaire wyprzedził na drugim kółku Daruvalę i awansował na siódmą lokatę. Po chwili Francuz wyprzedził Stanka, który zaliczał bardzo problematyczny debiut po starcie z drugiej pozycji. Z przodu Boschung starał się uciec od drugiego Iwasy. Za plecami Japończyka doszło do dwóch roszad. Martins wyprzedził Leclerca i awansował na czwarte miejsce. Wszystkie oczy były jednak skierowane na Pourchaire'a, który po starcie z dziesiątej pozycji był już piąty po dobrym ataku na Haugera.

Stanek po chwili stracił kolejne pozycje. Czech jednocześnie został wyprzedzony przez Daruvalę i Mainiego i był już dziewiąty. Za nim jechał Frederik Vesti. Tymczasem z przodu Boschung utrzymywał bezpieczną przewagę nad Iwasą. Czasu natomiast nie marnował Pourchaire, który już na piątym okrążeniu był czwarty, wyprzedzając przy tym Leclerca. Monakijczyk nie mógł być zadowolony, tym bardziej że po chwili sędziowie przyznali mu dziesięciosekundową karę stop&go za zbyt późne działania mechaników przed startem. Podobną karę otrzymał trzynasty Hadjar.

Na szóstym okrążeniu wreszcie powody do radości mieli czescy kibice. Stanek wyprzedził Mainiego i awansował na ósmą lokatę. Jednocześnie Leclerc i Hadjar zjechali do garażu na odbicie swoich kar. To oznaczało, że Hauger wskoczył na piątą pozycję. Z przodu Iwasa bacznie patrzył w lusterka — Victor Martins ewidentnie miał ochotę wyprzedzić Japończyka. Francuz zaatakował Iwasę na dziewiątym okrążeniu i nawet na kilka sekund awansował na drugie miejsce, jednak kierowca DAMS odwzajemnił się Martinsowi i wrócił na pozycję wicelidera. Za nimi czyhał czwarty Pourchaire.

Na trzynastym okrążeniu Martins wreszcie wyprzedził Iwasę po pięknej walce o drugą lokatę. Zamieszanie natychmiast wykorzystał Pourchaire, który awansował na trzecią lokatę... jednak tylko na chwilę! Iwasa skontratakował i powrócił na trzecią pozycję. Martins zdołał odjechać od Iwasy i rzucił się w pogoń za Boschungiem. Do walki o podium dołączył Dennis Hauger, który wyprzedził Pourchaire'a i wskoczył na czwartą pozycję.

Pod koniec kolejnego okrążenia Iwasa popełnił błąd w ostatnim zakręcie, przez co po chwili został wyprzedzony przez Haugera i Pourchaire'a. Japończyk jednak po raz trzeci w dzisiejszym wyścigu dokonał pięknej kontry i powrócił na czwartą pozycję. Tymczase Maini i Stanek również po raz trzeci wymienili się pozycjami — tym razem Hindus był górą i awansował na siódmą lokatę. Za plecami Czecha walczyli obaj kierowcy Carlina, Fittipaldi i Maloney.

Na dwudziestym kółku Daruvala zaatakował Pourchaire'a, który stracił tempo oraz przyczepność w oponach. Francuz obronił swoją piątą pozycję. Na przedostatnim okrążeniu Hauger wyprzedził Martinsa i objął drugą lokatę. Z przodu jednak niezagrożony jechał Boschung, który wygrał po raz pierwszy w karierze wyścig Formuły 2. Szwajcar zdołał w końcu wygrać w swojej 96. próbie! Podium uzupełnili Hauger i Martins. Za nimi dojechali: Iwasa, Pourchaire, Daruvala, Maini i Fittipaldi.