Sport1: Wolff pracuje nad posadą dla Schumachera w Williamsie

Mimo publicznego wsparcia, ekipa ma być rozczarowana debiutem Logana Sargeanta.
16.05.2316:40
Mateusz Szymkiewicz
1977wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sport1 informuje, że Toto Wolff rozpoczął starania o posadę dla Micka Schumachera w Williamsie na sezon 2024.

Niemiec spędził ostatnie dwa lata w ekipie Haasa, gdzie był wypożyczony z Akademii Kierowców Ferrari. Mimo to zarząd stajni z Kannapolis rozczarowany licznymi błędami kierowcy oraz niezadowalającym poziomem osiągów, podjął decyzję o zakończeniu współpracy. Z kolei sam Schumacher wystąpił z szeregów Ferrari i objął funkcję rezerwowego zawodnika Mercedesa.

Według ustaleń niemieckiego Sport1, szef ośmiokrotnych mistrzów świata - Toto Wolff, postanowił wykorzystać swoje wpływy, by przywrócić Schumachera do stawki Formuły 1. Austriak ma już pracować nad miejscem dla 24-latka w klienckim Williamsie, gdzie rolę szefa od niedawna piastuje jego były współpracownik James Vowles.

Docelowo od sezonu 2024 Schumacher miałby zastąpić Logana Sargenta, który ma za sobą trudny start debiutanckiej kampanii. Amerykanin w ostatnich rundach popełnił wiele błędów i mimo publicznego wsparcia Williamsa, w rzeczywistości zespół ma być rozczarowany dotychczasową postawą kierowcy.

Przy okazji Grand Prix Azerbejdżanu syn Michaela Schumachera był w padoku w towarzystwie swojej matki Corinny, a także Sabine Kehm, która jest współodpowiedzialna za prowadzenie jego kariery.