Vasseur: McLaren także może myśleć o zwycięstwie

Szef Ferrari przyznaje, że konkurencja w środku stawki stała się jeszcze bardziej zacięta.
17.07.2310:27
Nataniel Piórkowski
648wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Ferrari - Fred Vasseur, uważa, że McLaren dołączył do grona zespołów, które mogą celować w wygranie choćby jednego wyścigu w sezonie 2023.

Od początku sezonu na najwyższym stopniu podium goszczą wyłącznie kierowcy Red Bulla. Co więcej Max Verstappen kontynuuje zwycięską passę, która po GP Wielkiej Brytanii obejmuje już sześć wyścigów.

Za Red Bullem rywalizację toczą Mercedes, Ferrari oraz Aston Martin. Vasseur sądzi jednak, że po ostatnich poprawkach do grona tego dołączył także McLaren.

Gdy zajmujesz drugie miejsce w Austrii, możesz oczekiwać, że będziesz w stanie wygrać wyścig. Myślę, że w naszej grupie wszyscy mają takie same ambicje.

Mówiąc nasza grupa, mam na myśli McLarena, Astona Martina, Mercedesa i nas. Wszyscy celujemy w zwycięstwo w wyścigu, ale priorytetem powinno być pierwsze miejsce w grupie.

Francuz podkreślił, jak pewne czynniki mogą wpływać na różnice, występujące w trakcie danego weekendu pomiędzy poszczególnymi zespołami.

Między drugim a dziewiątym miejscem jest tak ciasno, że w niektórych sesjach czterech bądź sześciu kierowców mieści się w jednej lub dwóch dziesiątych sekundy.

Jeśli układ toru odpowiada twojemu bolidowi, jeśli masz dobre ustawienia, czysty weekend, unikasz problemów technicznych a dodatkowo zyskasz jedną dziesiątą poprzez pracę nad ustawieniami, oznacza to olbrzymi skok w zakresie tempa, który można utrzymać przez resztę Grand Prix.