Norris podpisał nowy wieloletni kontrakt z McLarenem

Porozumienie Brytyjczyka ze stajnią z Woking ma wykraczać poza sezon 2026.
26.01.2417:25
Mateusz Szymkiewicz
1771wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren potwierdził zawarcie nowego kontraktu z Lando Norrisem. Porozumienie między zespołem a kierowcą ma wykraczać poza sezon 2026.

Norris, który zadebiutował w barwach McLarena w 2019 roku, pozostawał związany z ekipą do końca sezonu 2025. Brak zobowiązań przed rewolucją techniczną wzbudzał spekulacje, jakoby Brytyjczyk mógł rozważać zmianę pracodawcy i w tym kontekście padały najczęściej nazwy Red Bulla oraz Audi, które powoła fabryczny zespół na bazie Saubera.

Jak poinformowano w piątkowe popołudnie, McLaren ostatecznie wypracował warunki kolejnej umowy z Lando Norrisem. Trzynastokrotny zdobywca miejsc na podium zobowiązał się do startów dla stajni z Woking co najmniej do 2027 roku. Według Autosportu, opcje zawarte w kontrakcie przewidują jeszcze dłuższy okres startów kierowcy.

Pozostanie w barwach papaya jest świetnym uczuciem - powiedział Lando Norris. Dorastałem z McLarenem i czuję się w nim jak w domu, z kolei sam zespół jest dla mnie jak rodzina. Dotychczasowa przygoda była ekscytująca, mieliśmy wzloty i upadki, a poprzedni sezon potwierdził nasze dążenia do powrotu na czoło stawki. Praca, którą włożyli Zak oraz Andrea w cały zespół była niesamowita i jestem przekonany, że wspólnie z McLarenem podejmiemy rywalizację o zwycięstwa. Czuję ekscytację, że wspólnie będziemy budować kolejne wspomnienia, a ciężka praca w MTC będzie kontynuowana.

Partnerem Norrisa w kolejnych trzech sezonach pozostanie dotychczasowy zawodnik McLarena - Oscar Piastri.