Bottas: Nie mogę czekać w nieskończoność na decyzję Audi

Fin krytykuje Saubera za niejasne stanowisko w kwestii dalszej współpracy.
08.06.2414:43
Mateusz Szymkiewicz
684wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas krytycznie odniósł się do działań Saubera oraz Audi, którzy przeciągają wybór drugiego kierowcy na sezon 2025.

Stajnia z Hinwil, która od 2026 roku będzie fabrycznym zespołem, już teraz kompletuje skład na pierwszy sezon obowiązywania nowych przepisów. W kwietniu ogłoszono zatrudnienie Nico Hulkenberga, natomiast na jego partnera typowany jest Carlos Sainz.

Mimo to Hiszpan zwleka z ostateczną decyzją, nie będąc przekonanym do startów dla Audi. W tej sytuacji niemiecki producent ma rozważać swoje alternatywy, wśród których padają nazwiska Estebana Ocona, Yukiego Tsunody czy obecnego zawodnika Valtteriego Bottasa.

Jak przyznał Fin, jego niejasny status w Sauberze zmusza go do rozmów z pozostałymi zespołami na temat posady w 2025 roku. Wydaje mi się, że chcą [Audi] dużych zmian w zespole i prawdopodobnie tyczy się to również składu kierowców. Sytuację odczytuję tak, że chcą poczekać nieco dłużej, ale ja nie mogę czekać w nieskończoność. Obecny zespół nadal pozostaje moją opcją, ale nie mogę dłużej zwlekać. Chcę przyspieszyć obrót spraw. Ostatnie dwanaście miesięcy powtarzano mi, że jestem częścią projektu Audi. Teraz zrobiło się nieco ciszej w tym temacie.

Bottas dodał, że liczy się nawet z brakiem miejsca w stawce Formuły 1 na kolejny sezon. W tym sporcie nic nie jest pewne. Nie martwię się, ale kolejny tydzień lub dwa będą interesujące. Z pewnością byłoby miło mieć nieco bardziej klarowną sytuację.