RB zatrzyma Tsunodę w składzie kierowców na sezon 2025

Japończyk pozostanie reprezentantem stajni z Faenzy już piąty rok.
08.06.2422:00
Mateusz Szymkiewicz
535wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół RB oficjalnie potwierdził zatrzymanie Yukiego Tsunody w składzie kierowców na sezon 2025. Dla Japończyka będzie to już piąty rok współpracy ze stajnią z Faenzy.

Przed weekendem w Kanadzie seniorskie Red Bull Racing ogłosiło nową dwuletnią umowę z Sergio Perezem, która odebrała Tsunodzie szansę na awans z siostrzanego RB. Japończyk w ostatnich tygodniach łączony był z transferem do Astona, Audi, Haasa czy Alpine, jednakże ostatecznie potwierdzono, iż pozostanie on w składzie swojej dotychczasowej ekipy.

RB podjęło decyzję o aktywowaniu klauzuli w kontrakcie z Tsunodą, która automatycznie zatrzymuje go w składzie kierowców na 2025 rok. Póki co nie jest jasne kto będzie jego partnerem, choć zrozumiałe, że walka o kokpit rozstrzygnie się między aktualnym kierowcą Danielem Ricciardo, a rezerwowym zawodnikiem Liamem Lawsonem.

Jestem bardzo szczęśliwy pozostając w RB i to dobre uczucie, że moja przyszłość jest zabezpieczona już na tak wczesnym etapie roku - powiedział Yuki Tsunoda. Chciałbym podziękować każdemu w Red Bullu oraz Hondzie za odegranie naprawdę istotnych ról w mojej karierze, która doczeka się kontynuacji. Świetnie jest wiedzieć, że wszyscy doceniają moją ciężką pracę, a zespół wierzy w to, że wspólnie nas stać na kolejne kroki naprzód. W tym roku wykonaliśmy naprawdę duże postępy i motywuje mnie to, by dawać z siebie jeszcze więcej.

Po ośmiu wyścigach tegorocznych mistrzostw Tsunoda zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem dziewiętnastu punktów.