AMuS: Zhou włączył się do walki o miejsce w Haasie

Chińczyk miał zaproponować wsparcie sponsorów na poziomie 40 milionów dolarów rocznie.
12.06.2418:21
Mateusz Szymkiewicz
1177wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Guanyu Zhou włączył się do walki o przyszłoroczną posadę w Haasie.

Chińczyk z dużym prawdopodobieństwem utraci miejsce w Sauberze, który ogłosił już zatrudnienie Nico Hulkenberga i sprawdza kolejne opcje przed transformacją w fabryczne zgłoszenie Audi. Według Auto Motor und Sport, kierowca pozyskał ogromne wsparcie finansowe z Chin i zamierza podjąć walkę o pozostanie w stawce Formuły 1.

Zdaniem niemieckiej publikacji, Zhou w negocjacjach z innymi zespołami deklaruje sponsoring na poziomie sięgającym nawet 40 milionów dolarów rocznie. Perspektywa zyskania tak dużego wsparcia finansowego miała zainteresować Haasa, który posiada dwie wolne posady na sezon 2025.

Na następcę Nico Hulkenberga w stajni z Kannapolis typowany jest junior Ferrari - Oliver Bearman, który zdaniem Daily Mail podpisał już w Kanadzie kontrakt na starty od 2025 roku. Z kolei na jego partnera typowano dotychczas Estebana Ocona z Alpine czy Valtteriego Bottasa z Saubera.

Wśród innych opcji Zhou na sezon 2025 Auto Motor und Sport wymienia Alpine, którego Chińczyk był juniorem na etapie startów w Formule 2. W tym kontekście pada również sugestia o potencjalnej sprzedaży stajni z Enstone chińskiemu Geely, które może być zainteresowane posiadaniem w składzie kierowców swojego rodaka.