GP2: Di Grassi najszybszy podczas treningu na Nurburgring

20.07.0713:41
Marek Roczniak
1879wyświetlenia

Lucas di Grassi (ART Grand Prix) okazał się najszybszym kierowcą podczas jedynej sesji treningowej serii GP2 na torze Nurburgring, której przebieg zakłóciła gwałtowna burza.

Już podczas porannej sesji treningowej Formuły 1 nad niemieckim obiektem zaczęły zbierać się ciemne chmury i kierowcy GP2 zdążyli przejechać zaledwie cztery okrążenia, zanim lunął deszcz. Sesja została przerwana po 10 minutach, ponieważ burza uniemożliwiała start helikoptera ratunkowego i dopiero w ostatnich 10 minutach kierowcy mogli powrócić na zupełnie mokry tor.

W tej sytuacji kolejność kierowców została ustalona już na początku sesji. Na suchym torze di Grassi pokonał zajmującego trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej kierowców Lukę Filippiego (Super Nova) o 0,1 sekundy i Andy'ego Souceka (DPR) o 0,2 sekundy. Poniżej pół sekundy straty do di Grassiego zmieścił się jeszcze tylko Adriann Zaugg (Arden), a tuż za kierowcą z RPA na pozycjach 5-7 uplasowali się Borja Garcia (Durango), Alexandre Negrao (Minardi Piquet) i Ernesto Viso (Racing Engineering), który udanie powrócił do rywalizacji po wypadku we Francji.

Na kolejnych dwóch pozycjach znaleźli się byli kierowcy F1 - Giorgio Pantano (Campos) i Timo Glock (iSport), natomiast pierwszą dziesiątkę zamknął partner zespołowy Pantano - Witalij Pietrow. Jako ostatni poniżej jednej sekundy straty do di Grassiego zmieścił się Kohei Hirate (Trident), za którym na pozycjach 12 i 13 sklasyfikowani zostali Andreas Zuber (iSport) i Kazuki Nakajima (DAMS). Tymczasem Sebastien Buemi zastępujący Michaela Ammermullera w zespole ART Grand Prix uplasował się na ostatniej pozycji, bowiem uczył się dopiero toru, kiedy zaczęło padać.

Kwalifikacje do sobotniego wyścigu GP2 rozpoczną się tuż po drugiej sesji treningowej F1.