Relacja z ósmej rundy pucharu kartingowego WRT

W październikowych zawodach z dobrej strony pokazał się nasz redakcyjny kolega
31.10.1014:42
Paweł Zając
2018wyświetlenia

W zeszły wtorek odbyła się już ósma runda zawodów kartingowych WRT. Tym razem szkoła i studia jeszcze bardziej dały się we znaki i tylko 50 zawodników stanęło na starcie październikowej eliminacji. Mimo braku Karola Basza, który przygotowywał się do zawodów w Egipcie, emocji nie zabrakło, a rywalizacja jak zwykle była bardzo zacięta.

Tym razem zarówno kwalifikacje, jak i wyścig zostały rozegrane w tradycyjnym kierunku. Przyczepność toru poprawia się z zawodów na zawody, czasy się poprawiły, jednak z powodu doważania rekord toru Karola Basza pozostał niezagrożony.

Najszybszy w październiku okazał się Michał Grzyb, który z nawiązką odbił sobie nieobecność na ostatnich zawodach. Drugi był Mateusz Słomka, a na najniższym stopniu podium stanął Szymon Cieślak. Rywale mocno zaatakowali Michała już na samym początku, przez co w drugiej i trzeciej sesji kwalifikacyjnej zwycięzca musiał mocno pracować, żeby odrobić straty. Ogólnie zawodnicy, którzy stanęli na podium podzielili się zwycięstwami w poszczególnych sesjach kwalifikacyjnych.

Wyścigi były już tradycyjnie kulminacyjnym punktem weekendu i w każdej z grup nie brakowało emocji. Nawet w ostatniej grupie toczono zacięte boje i po ostrej walce przez cały dystans dopiero na przedostatnim okrążeniu rozstrzygnęła się kwestia trzeciego miejsca w tym wyścigu. Świetnym wynikiem popisał się nasz redakcyjny kolega Igor Szmidt, który po bardzo mocnych kwalifikacjach wystartował w wyścigu grupy pierwszej i ostatecznie zajął 10 miejsce w zawodach.

Tym razem trudno będzie mówić o nieoficjalnej klasyfikacji pań, gdyż płeć piękna w październikowych zmaganiach miała tylko jedną przedstawicielkę - Ewę Tomzę, która zajęła ostatecznie 40 miejsce w zawodach.

Podobnie jak w przypadku zawodów w Krakowie, po wyścigu opublikowano dwie klasyfikacje. Jedną ze wszystkimi wynikami, drugą po odrzuceniu dwóch najsłabszych wyników. W pierwszej z nich czołowa trójka to Michał Kuś, Szymon Cieślak i Michał Grzyb. Po odrzuceniu dwóch najsłabszych rezultatów prowadzi Michał Grzyb z 445 punktami na koncie. Drugi jest Szymon Cieślak, który zgromadził 396 oczek. Trzecie miejsce zajmuje Robert Pilarz z taką samą ilością punktów co Szymon Cieślak.

Kolejne zawody z cyklu WRT już 9 listopada w Krakowie. Zawody w Tychach są planowane na 30 listopada. Więcej informacji na temat zawodów oraz działalności toru można znaleźć na jego oficjalnej stronie - WRT-Karting.pl.