Wittmann na pole position do wyścigu F3 Trophy w Pau

Niemiec pokonał w kwalifikacjach kolegę z zespołu Signature - Carlosa Munoza o 0,095 sekundy
21.05.1121:23
Marek Roczniak
3436wyświetlenia

Marco Wittmann zdobył pole position do 70. edycji Grand Prix de Pau, które stanowi drugą rundę nowego cyklu FIA Formula 3 International Trophy.

Kwalifikacje zostały podzielone na dwie sesje. Pierwsza została rozegrana rano przy niższych temperaturach toru i powietrza, co spowodowało słabsze czasy i w tej sytuacji decydująca okazała się późno-popołudniowa czasówka. Wittmann pokonał w niej kolegę z zespołu Signature - Carlosa Munoza o 0,095 sekundy.

Dla Munoza druga pozycja startowa w Pau to jak dotychczas największe osiągnięcie kwalifikacyjne za kierownicą bolidu F3 i sam Kolumbijczyk przyznaje, że czuje się bardzo dobrze na tym francuskim torze ulicznym.

Po natrafieniu na korek na swoim pierwszym przejeździe, Daniel Juncadella znalazł w końcu pustą przestrzeń i udało mu się wykręcić trzeci czas. Wraz z Hiszpanem z drugiego rzędy startuje jego kolega z zespołu Prema Powerteam - Roberto Merhi. Lider mistrzostw F3 Euro Series po upływie 2/3 sesji był w posiadaniu najlepszego czasu, jednak po założeniu nowych opon nie był w stanie poprawić wystarczająco czasu i spadł na czwarte miejsce.

Na kolejnych dwóch pozycjach uplasowali się pozostali kierowcy Signature - Daniel Abt i Laurens Vanthoor, jednak ten drugi otrzymał karę obniżenia pozycji startowej o 10 miejsc za wymianę silnika z powodu uszkodzeń układu olejowego podczas piątkowego treningu. Belg ruszy więc z 13 pola, a obok Abta w trzecim rzędzie ustawi się Tom Dillmann (jednorazowy występ z Motopark), dla którego jest to już trzecia wizyta w Pau.