Bortolotti wywalczył pole position przed drugim wyścigiem F2 na Monzy

Włochowi wystarczy 9 miejsce by zdobyć tytuł
02.10.1111:44
Paweł Zając
2775wyświetlenia

Mirko Bortolotti o włos pokonał Ramona Pineiro i zdobył pole position przed drugim wyścigiem F2 na Monzy.

Kiedy inni kierowcy zmieniali w boksach opony, Włoch wykorzystywał czysty tor i wykręcił szybkie okrążenie, które pozwoliło mu na wystartowanie z pierwszego pola i przybliża jego szanse na zdobycie mistrzowskiej korony już dziś.

Ramon Pineiro wywalczył drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,025s. Trzeci był Tobias Hegewald. Miki Monras odnalazł dziś dobre tempo i wywalczył czwarte miejsce, przed Thiemo Storzem. Za nimi ustawi się Mikkel Mac, tuż przed Alexem Brundle i Luciano Bachetą. Czołową dziesiątkę dopełnili Benjamin Lariche i Jack Clarke.

Jedynym zawodnikiem, który może powstrzymać Bortolottiego jest Christopher Zanella, jednak żółte flagi w ostatnim sektorze, spowodowane przez Marinescu, sprawiły, że Szwajcar wystartuje dopiero z 11 pola. Ponadto Zanella musiałby wygrać wyścig, a Bortolottiemu wystarczy jedynie dziewiąte miejsce, by zagwarantować sobie test z Williamsem już we Włoszech.