Relacja z ósmej rundy pucharu kartingowego WRT w Tychach

Początek roku akademickiego zaowocował niską frekwencją
14.10.1116:09
Paweł Zając
4105wyświetlenia

W pierwszy wtorek października rozegrana została już ósma runda kartingowego pucharu WRT w Tychach. Początek roku akademickiego nie był łaskawy dla zawodników i mimo kilku nowych twarzy na starcie stanęło zaledwie 36 kierowców, walka jednak, jak zwykle była bardzo zacięta.

Konfiguracja toru uległa drobnym zmianom przed ósmą rundą. Organizatorzy postanowili na stałe zmienić kierunek jazdy, dzięki czemu również wyścig mógł zostać rozegrany "pod prąd". Wyjazd z boksów pozostał jednak w starym miejscu, przez co nie trzeba pokonywać okrążenia wyjazdowego i zjazdowego, przez co w ciągu regulaminowych 8 minut jedzie się dwa mierzone okrążenia więcej.

Najszybszy podczas pierwszej rundy okazał się Mateusz Słomka, który pokonał Michała Kusia o zaledwie 8 tysięcznych sekundy. Druga sesja kwalifikacyjna również padła łupem Mateusza. Podczas ostatniej części kwalifikacji najszybszy był Michał Kuś, który wykręcił najlepszy czas kwalifikacji - 30,243s. Mimo tylko jednej wygranej w kwalifikacjach, Michał okazał się najrówniejszym zawodnikiem i stanął na pierwszym polu startowym.

W wyścigu mocno się zagotowało na ciasnych nawrotach i stawka mocno się przemieszała. Kuś utrzymywał pierwsze miejsce, za nim ostro walczyli bracia Grzyb, a na czwartym miejscu jechał Mateusz Słomka. Nasz redakcyjny kolega - Igor Szmidt, mocno stracił na początkowym zamieszaniu i w wyścigu był dopiero szósty. Świetna jazda podczas kwalifikacji pozwoliła mu jednak zająć 5 miejsce w całych zawodach i zdobyć 60 punktów.

Również Łukasz Godula zapunktował podczas tej eliminacji, co oznacza, że ekipa [color=#3c88b8]Wyprzedź Mnie![/color] zdobyła w październiku 64 punkty. Honoru Pań standardowo broniła Ewa Tomza, jednak problemy z gokartem sprawiły, że wylądowała na ostatniej pozycji.

Po podliczeniu wszystkich punktów, niekwestionowanym zwycięzcą był Michał Kuś, który był najlepszy zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigu. 5 punktów za nim, na drugim stopniu podium, znalazł się Mateusz Słomka, a trzecie miejsce przypadło Wojtkowi Grzybowi, który pokonał swojego starszego brata. W klasyfikacji generalnej prowadzi Kuś z przewagą zaledwie 4 punktów nad Michałem Grzybem, ten ma zaś kolejne cztery punkty przewagi nad Szymonem Cieślakiem, który zaliczył dość słaby występ podczas tej rundy. Igor Szmidt w generalce jest ósmy i mocno naciska na siódmego Tomasza Krakowskiego.

Kolejna runda tyskiego pucharu odbędzie się 8 listopada. Zawody w Krakowie przewidziane są na 18 października. Więcej informacji na temat zawodów oraz działalności toru można znaleźć na jego oficjalnej stronie - WRT-Karting.pl