Ocon oraz Fong wystartują w pierwszym treningu do GP Abu Zabi

Francuz pojedzie dla Lotusa, natomiast zawodnik z Hong Kongu dla Saubera
20.11.1413:57
Mateusz Szymkiewicz
1018wyświetlenia

Esteban Ocon oraz Adderly Fong wystartują w pierwszym treningu do Grand Prix Abu Zabi.

Ocon, który jest tegorocznym czempionem Mistrzostw Europy Formuły 3, wskoczy za kierownicę bolidu ekipy Lotus. Wcześniej w ramach przygotowania do udziału w tej sesji, 18-latek poprowadził bolid E20 podczas prywatnej sesji testowej na hiszpańskim obiekcie Ricardo Tormo.

Fong z kolei poprowadzi przez dziewięćdziesiąt minut samochód Saubera. Zawodnik pochodzący z Hong Kongu również brał udział w testach na torze w Walencji i podczas nich zdołał uzyskać superlicencję. 24-latek tegoroczny sezon spędził w GP3 - gdzie wystartował w pojedynczych wyścigach i nie zdobył ani jednego punktu - a także w chińskim Audi R8 LMS Cup.

Jestem bardzo podekscytowany moim debiutem w Formule 1 podczas Grand Prix Abu Zabi, aczkolwiek jednocześnie jestem zdenerwowany - powiedział Adderly Fong.

Zespół Lotus potwierdził również, iż podczas sesji testowej na torze Yas Marina w dniach 25-26 listopada, najpierw bolid E22 poprowadzi Ocon, natomiast finałowego dnia jazd ujrzymy w samochodzie Charlesa Pica.

KOMENTARZE

4
matinson
20.11.2014 06:14
Fongowi może brakować trochę tempa, ale nie jest to jakiś nie potrafiący jeżdzić kierowca. W GP3 nie przypominam sobie jakiś wypadków z jego udziałem. Do tego Le Mans ukończone na 12 miejscu wraz ze swoimi chińskimi przyjaciółmi z zespołu :D
Zajkos
20.11.2014 03:01
Z Ocona się cieszę z Fonga musiałbym się zastanowić . :P
SirKamil
20.11.2014 02:32
Ocon będzie mapował trochę pojedynczy niski nos, co z resztą powinien kontynuować na teście. Może dostanie też przyszłoroczną kierownicę z dużym wyświetlaczem McLarena PCU-8D, choć ją jako zawodnik doświadczony może testować Maldo.
MMMotorsport
20.11.2014 01:53
Świetnie! Mam nadzieje, że w przyszłym roku Ocon często będzie się pojawiał na treningach, by przygotować się do startów w F1 :) . Co do Fonga mam nadzieję, że to tylko jednorazowy występ.