Marciello przechodzi do Tridenta w GP2

Dla Włocha będzie to już drugi sezon w przedsionku Formuły 1
23.01.1511:54
Mateusz Szymkiewicz
1634wyświetlenia

Zespół Trident Racing potwierdził, że jego kierowcą w nadchodzącym sezonie GP2 będzie Raffaele Marciello.

Nowy tester Saubera oraz członek Akademii Młodych Kierowców Ferrari spędzi już drugi sezon w oficjalnym przedsionku Formuły 1. Ubiegłoroczne zmagania Włoch spędził wraz z ekipą Racing Engineering, zdobywając 74 punkty, odnotowując jedno zwycięstwo oraz pole position i plasując się ostatecznie na ósmej pozycji w klasyfikacji.

Dzisiaj potwierdzono, że Marciello przejdzie do zespołu Trident Racing. Póki co nie wiadomo, kto będzie zespołowym partnerem 20-latka w sezonie 2015.

Jestem zachwycony mogąc dołączyć do Tridenta - powiedział Raffaele Marciello. Poczułem ich wiarę we mnie, zainteresowanie, a także zaufanie do mojego stylu jazdy. Jestem pewien, że możemy razem pracować w świetnej harmonii i naszym celem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników. Wiem, że mamy do wykonania mnóstwo pracy, aczkolwiek chciałbym podziękować Ferrari oraz Akademii za ich wsparcie. Liczę, że uda nam się razem odnieść sukces.

^lista startowa,5,2015,bez nieaktywnych

KOMENTARZE

1
Kamikadze2000
23.01.2015 02:04
Ale niezrozumiała decyzja... chyba można ją argumentować jedynie narodowością. Jest to jednak zespół, który nie daje gwarancji walki o tytuł. Szkoda... ;/