Ricciardo wątpi w przerwanie dominacji Mercedesa w sezonie 2016

Zdaniem kierowcy RBR stajnia z Brackley dysponuje zbyt dużą przewagą nad rywalami.
12.12.1513:29
Nataniel Piórkowski
1731wyświetlenia


Daniel Ricciardo uważa, że Mercedes utrzyma w przyszłym roku swoją dominację w F1, sugerując, że w trakcie tegorocznej kampanii niemieckiej ekipie udało się powiększyć przewagę nad rywalami.

Pomimo nadziei związanych z formą Ferrari, które zapowiada rzucenie stajni z Brackley wyzwania w walce o zwycięstwa i tytuły mistrzowskie, Ricciardo wątpi w realizację takiego scenariusza.

Jak daleko są z przodu? Zbyt daleko. Jeśli mam być szczery, to sądzę, że w tym roku udało im się powiększyć przewagę. Oczywiście Ferrari lekko się do nich zbliżyło, ale jeśli Mercedesy naprawdę chciały podkręcić tempo, to ich kierowcy byli to w stanie zrobić. W przyszłym roku utrzymają status zespołu, który wszyscy będą starali się pokonać. Przesunięcie się przed nich będzie bardzo trudne, ale mam nadzieję, że taka sytuacja nie utrzyma się zbyt długo - wyjaśniał kierowca austriackiej ekipy podczas imprezy Speed Fest, odbywającej się w jego rodzinnym Perth w Australii Zachodniej.

Pomimo trudności jakie pojawiały się w sezonie 2015, Ricciardo przekonuje, że Red Bull może z optymizmem wyglądać w przyszłość. Sezon 2015 nie poszedł zgodnie z naszymi oczekiwaniami, ale powinno być lepiej. Możecie przypuszczać, że w przyszłym roku zaczniemy wracać do naszej optymalnej formy. Nienawidzę słowa "oczekiwania", ale prawdopodobnie przed tymi mistrzostwami moje oczekiwania były zbyt wysokie. Myślę że przed kolejnym sezonem postaram się obniżyć ich poziom.

Australijczyk po raz kolejny pochwalił także pracę inżynierów przygotowujących podwozie tegorocznego bolidu Red Bulla. W tym roku podwozie było naprawdę dobre. Dzięki prowadzonemu rozwojowi stawało się coraz lepsze. Jeśli tory składałyby się wyłącznie z zakrętów i nie byłoby na nich prostych odcinków, to z całą pewnością plasowalibyśmy się na wyższych pozycjach.

KOMENTARZE

9
szajse
14.12.2015 02:54
Temat dot. wypowiedzi Ricciardo nt. (miażdżącej) przewagi merca nad resztą a komętaże (poza jednym) o: blondynie, składzie teamu mercedes, ecu...
Maciek znafca
13.12.2015 10:14
Jak ustawią bolid pod Rosberga, to on będzie wygrywał kwalifikacje i wyścigi. Może nie bardziej ''ustawią pod Rosberga'' ale ustawią sprzyjająco Rosbergowi. W tym jest kwestia. Nie wiem, czemu Mercedes tak pomaga Rosbergowi, zamiast jak najlepiej dbać o swojego mistrza i robić z niego legende w postaci ustanowionych rekordów.
macieiii
13.12.2015 11:38
[quote="fitipaldi666"]Lewis nie odpuści[/quote]proste, nawet mając tytuł nie rozdawał zwycięstw na dobrą sprawę
Kamikadze2000
13.12.2015 10:28
@iceneon - i wcale nie jest to wykluczone. Pożyjemy, zobaczymy... ;)
fitipaldi666
13.12.2015 12:39
@ICEman Ja właśnie o tym mowie i coś czuję ze tak będzie tylko ciekawe jak Lewis na to zareaguje bo on aż taki głupi nie jest...
ICEman
12.12.2015 11:06
Czas dać lepsze ECU dla Rosberga bo z F1 w Niemczech robi się nieciekawie. Anglicy zostali już nasyceni sukcesami Lewisa. Los zacznie sprzyjać dla Rosberga, Mercedesowi jako niemieckiej firmie w to graj, RTL w to graj, sponsorom w to graj. Nie wierzcie w przypadek, przy tym poziomie elektroniki w bolidach można dowolnie ustawić, kto ma być tym szybszym.
fitipaldi666
12.12.2015 06:04
@iceneon Wątpię że Lewis się na to zgodzi (ok to ja sobie będę dojeżdżać 2 a Nico niech sobie zdobędzie tytuł) Jeżeli zespół rzeczywiście postawi na Rosberga i będzie robił wszystko żeby wygrał to czeka nas ciekawy sezon bo Lewis nie odpuści .
iceneon
12.12.2015 02:58
Ostatnio Lewis powiedział, że trzy tytuły mu wystarczą czy coś w ten deseń, potem na dniach grożono kierowcom Mercedesa (Lewisowi?), że mogą zmienić skład. Tak się zastanawiam czy przypadkiem nie jest tak: Lewis masz już trzy tytuły i czas na to by Rosberg został mistrzem, jeśli Ci to nie pasuje to w 2017 mówimy ci papa. Byćmoże to ostatnia szansa dla blondyny na zdobycie tytułu, bo od 2017 roku Mercedes może już nie mieć takiej przewagi. Takie moje luźne przemyślenia.
Kamikadze2000
12.12.2015 12:46
Jak znowu nie wygrają ze trzech wyścigów w sezonie to można mówić o sukcesie. ;)