Krótszy nos Williamsa zaliczył testy zderzeniowe
Mimo to stajnia z Grove będzie miała na Grand Prix Bahrajnu tylko jeden egzemplarz
18.03.1602:52
758wyświetlenia
Nowy nos ekipy Williams otrzymał akceptację FIA, po tym, jak przeszedł testy zderzeniowe.
Stajnia z Grove obecnie korzysta z zeszłorocznego rozwiązania w bolidzie FW38, lecz już podczas testów zapowiadała wprowadzenie od Grand Prix Bahrajnu całkowicie nowego nosa. Według Auto Motor und Sport, projekt szykowany na tor Sakhir jest bardzo krótki i znajduje się na limicie ustanowionych przepisów.
Jak teraz poinformowano, nowy nos przeszedł testy zderzeniowe i nie ma już żadnych przeszkód, by mógł zostać użyty podczas drugiej rundy sezonu.
Zajęło nam to dziesięć na dwanaście możliwych prób- zażartował Pat Symonds, dyrektor techniczny Williamsa, który dodał, że
pozwoli to na jeden z największych postępów w ostatnich latach.
Okazuje się jednak, że brytyjska ekipa przygotuje tylko jeden egzemplarz nowego rozwiązania i Felipe Massa zapytany, kto go otrzyma, odpowiedział:
Kierowca, który zdobył więcej punktów w Australii.