Button ostrzega Sainza przed wygórowanymi oczekiwaniami wobec McLarena

Mistrz Świata uważa, iż zespół będzie potrzebował kilku sezonów by wrócić do czołówki
21.08.1811:42
Mateusz Szymkiewicz
2489wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jenson Button przestrzega Carlosa Sainza przed zbyt wygórowanymi oczekiwaniami wobec McLarena.

Hiszpan zastąpi w przyszłym roku Fernando Alonso, który zdecydował się odejść z Formuły 1 po sezonie 2018. Jak przyznał były kierowca McLarena - Jenson Button, ekipa będzie potrzebowała kilku lat na powrót do walki o czołowe pozycje i Sainz powinien uzbroić się w cierpliwość.

To dobry wybór, ale czy jednocześnie awans dla niego? - powiedział Mistrz Świata z sezonu 2009. Obecnie ściga się dla fabrycznego zespołu Renault, który spisuje się bardzo dobrze w tym roku. Teraz przechodzi do McLarena, ale czy to właściwa decyzja, tego nie wiem. W związku z przyjściem Daniela nie miał opcji pozostania w Renault, więc zakładam, iż dokonał odpowiedniego wyboru.

Nie uważam, by tempo bolidu mogło się drastycznie poprawić w przyszłym roku, będzie o to trudno, ponieważ są daleko z tyłu. To duży zespół, wygrali wiele tytułów mistrzowskich, więc znajdą drogę powrotną. Zajmie im to jednak trochę czasu. On [Sainz] musi teraz zrozumieć, że zajmie to kilka lat ciężkiej pracy, podczas której jego opinia musi zacząć się liczyć i przy okazji bolid stanie się lepszy.

Button dodał, że Sainz zastępując Fernando Alonso w McLarenie wchodzi w bardzo duże buty. Fernando odchodzi i oczywiście wie co będzie robił. On w każdy weekend wydobywa z bolidu wszystko co najlepsze. Trudno będzie go zastąpić. Mimo to nie wybraliby go [Sainza], gdyby w ich oczach nie był czegoś wart.