Kubica: Ograniczona liczba części zamiennych skomplikuje nam życie

34-latek najprawdopodobniej przystąpi do Grand Prix Bahrajnu z naprawioną podłogą.
28.03.1914:29
Mateusz Szymkiewicz
3600wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica uważa, że ograniczona liczba części zamiennych do Williamsa FW42 może spowolnić postępy zespołu.

Stajnia z Grove ma za sobą fatalny początek roku. Podczas zimowych testów była zmuszona opuścić niemal trzy dni jazd przez opóźnienia w procesie produkcji bolidu, natomiast w Australii kierowcy zespołu byli zdecydowanie najwolniejsi w stawce. Sytuację skomplikował również fakt, że Williams ma bardzo ograniczoną liczbę części zamiennych.

Jak ujawnił Robert Kubica podczas spotkania z mediami na torze Sakhir, w Australii korzystał przez cały weekend z uszkodzonej podłogi. Wypowiadając się realistycznie, to przed nami na pewno nie jest łatwy weekend. Wiemy jakie mieliśmy trudności w Australii i prawdą jest, że w Bahrajnie mamy inną konfigurację oraz specyfikację, lecz nie możemy oczekiwać cudów tydzień po tygodniu - powiedział Polak.

To nie jest także prosta sytuacja z perspektywy kierowcy, ponieważ będziemy ograniczeni liczbą części zamiennych. W piątek w Australii podczas pierwszego treningu uszkodziłem podłogę na jednym z krawężników. Nie mieliśmy elementów, by ją naprawić i wpłynęła na resztę weekendu. Mimo, że powiedziano mi, iż nie ma to przełożenia na osiągi, po przeanalizowaniu danych z całego weekendu doszliśmy do wniosku, że jednak wpływ był większy niż sądziliśmy.

34-latek zasugerował również, że w Bahrajnie będzie korzystał z naprawionej podłogi używanej na Albert Park. Zespół stara się zapewnić nam jak najlepszy bolid. Z drugiej strony wolałbyś rozpocząć weekend na nowszych częściach, a do tego posiadać kilka w zapasie w dobrym stanie. To sprawia, że kierowca jest w trudnej pozycji. Jutro znów nie będę mógł atakować krawężników, ponieważ zaryzykuję uszkodzenie bolidu, a nie mamy do niego części. Już teraz brakuje nam osiągów, a kolejne czynniki komplikują nam życie. Wiem jednak, iż w fabryce każdy ciężko pracuje. Potrzebujemy nieco więcej czasu na uporanie się ze wszystkim.