Hulkenberg: Sezon 2019 jest chaotyczny dla Renault

Z kolei Daniel Ricciardo zapewnia, że mimo słabej formy zespołu nie traci motywacji.
23.05.1910:21
Mateusz Szymkiewicz
522wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg przyznał, że sezon 2019 jest póki co chaotyczny dla zespołu Renault.

Stajnia z Enstone przed rozpoczęciem mistrzostw zapowiadała niwelowanie straty do czołowej trójki, lecz w rzeczywistości jej bolid nie dyktuje tempa nawet w środku stawki. Po pięciu wyścigach francuski producent ma w dorobku 12 punktów, które gwarantują mu dopiero ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Nasz sezon był dotychczas nieco chaotyczny, nawet jeżeli może to być złe określenie - powiedział Nico Hulkenberg, kierowca Renault. Coś zawsze powodowało, że nie możemy osiągnąć pełnego potencjału. Musimy się poprawić. Presja cały czas wzrasta, ale nie do tego stopnia, że mamy problemy ze złapaniem oddechu. Chcemy wszystko robić lepiej, ale nie możemy też wyginać stali gołymi rękami.

Z kolei Daniel Ricciardo zapewnia, że mimo słabej formy Renault nie traci swojej motywacji. W ubiegłym roku było tu dosyć łatwo [w Monako]. Przyjeżdżam tu tak samo podekscytowany jak zawsze. Nie jestem zaskoczony, ale oczywiście wszyscy mieliśmy nadzieję na lepsze wyniki. Nie spodziewaliśmy się jednak, że na tym etapie będziemy walczyli o podium. Wciąż widzę to, co skłoniło mnie do podpisania kontraktu, a moja motywacja nie ucierpiała. Zajmie nam to trochę czasu, ale jestem przekonany, że spróbuję oraz zrobię wszystko co w mojej mocy. Czuję, iż cały mój wkład został uwzględniony przez zespół, a on go wykorzysta i się rozwinie - dodał Australijczyk.