Gasly pozytywnie nastawiony po udanych piątkowych treningach

Francuz w FP1 na Silverstone wykręcił najlepszy czas, natomiast po południu był czwarty.
12.07.1919:14
Mateusz Szymkiewicz
320wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly przyznał, że jest pozytywnie nastawiony przed resztą weekendu na torze Silverstone po piątkowych treningach.

Francuz, który ma w tym sezonie duże problemy z wypracowaniem konkurencyjnego tempa, w pierwszej sesji do Grand Prix Wielkiej Brytanii był najszybszy, natomiast po południu uległ jedynie duetowi Mercedesa oraz Leclercowi z Ferrari.

Jak ujawnił zawodnik Red Bulla, zmiany wprowadzone do bolidu przed weekendem pozwoliły dokonać przełomu w kwestii osiągów na torze. Poczekamy do jutra oraz niedzieli. Mimo to z pewnością jest to mój najlepszy piątek w tym sezonie. Zmiany wydają się działać, więc musimy podążać w tym kierunku. Po naszej stronie to był naprawdę udany dzień. Jestem szczęśliwy, ponieważ wykonaliśmy wiele zmian od wyścigu w Austrii. Poza tym mamy dobry plan na poprawę osiągów po mojej stronie oraz zespołu. To tylko piątek, dopiero jutro otrzymamy potwierdzenie, ale moje odczucia są dużo lepsze - powiedział Pierre Gasly.

23-latek zgodził się również z pozostałymi kierowcami, iż zmodyfikowana nawierzchnia Silverstone mocno utrudniła jazdę. Dla nikogo nie było to łatwe, widzieliśmy, iż momentami jazda była szalona. Zobaczymy jak będzie jutro, ale na tym torze jazda przy wysokiej prędkości z mocnym wiatrem jest sporą rozrywką.