Stan Juana Manuela Correi krytyczny, ale stabilny

20-latek zmaga się z zespołem ostrej niewydolności oddechowej.
07.09.1910:26
Mateusz Szymkiewicz
1505wyświetlenia
Embed from Getty Images

Rodzina Juana Manuela Correi poinformowała, że jego stan jest obecnie oceniany jako krytyczny acz stabilny.

Amerykanin był zaangażowany w kolizję z Anthoine Hubertem w pierwszym wyścigu Formuły 2 na Spa-Francorchamps. Francuz zmarł tego samego dnia w wyniku odniesionych obrażeń, natomiast Correa został przetransportowany do szpitala helikopterem ze złamanymi nogami i urazem kręgosłupa.

Jak potwierdziła rodzina kierowcy w najnowszym oświadczeniu, 20-latek został przeniesiony do szpitala w Londynie. Aktualnie jego stan zdrowia oceniany jest jako krytyczny acz stabilny w związku z zespołem ostrej niewydolności oddechowej.

W miarę upływu czasu pojawiły się nowe komplikacje, które są konsekwencją ogromnej siły wypadku, w który był zaangażowany w sobotę w Belgii - brzmi oficjalne stanowisko rodziny Juana Manuela Correi. Po przetransportowaniu do Londynu, u Juana Manuela zdiagnozowano zespół ostrej niewydolności oddechowej. Jest to związane z incydentami o dużej sile.

Juan Manuel znajduje się obecnie na oddziale intensywnej terapii specjalizującej się w urazach układu oddechowego. Aktualnie pozostaje on w stanie nieświadomości i poddawany jest pozaustrojowemu natlenianiu krwi. Juan Manuel znajduje się w krytycznym lecz stabilnym stanie.

W tej chwili uprzejmie prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Jako rodzina musimy skupić się w stu procentach na Juanie Manuelu. Chcielibyśmy również skorzystać z okazji do przekazania kondolencji rodzinie Hubert. Wiadomość o ich stracie złamała nasze serca i w tej chwili potrafimy sobie tylko wyobrazić jaki ból muszą odczuwać.