Wolff: Mercedes będzie w stanie zastąpić Hamiltona

Szef zespołu liczy się z odejściem kierowcy do Ferrari przed sezonem 2021.
05.11.1909:44
Mateusz Szymkiewicz
2772wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff uważa, że Mercedes jest w stanie zastąpić Lewisa Hamiltona, jeżeli ten zdecyduje się odejść z zespołu po sezonie 2020.

Brytyjczyk jest związany ze stajnią z Brackley do końca przyszłorocznych zmagań i jasne jest, że wkrótce rozpoczną się negocjacje odnośnie nowego kontraktu. Uważa się jednak, że rewolucja techniczna od 2021 roku może skłonić Hamiltona do przenosin do Ferrari, gdzie Sebastian Vettel także dysponuje umową ważną jeszcze przez rok.

To naturalne, że kierowcy zawsze marzą o Ferrari, najważniejszej marce w Formule 1. Czerwień jest tym dla Formuły 1 czym słońce dla życia - powiedział Toto Wolff, szef Mercedesa.

Austriak zapytany przez Sky Italia, czy jego zdaniem Hamilton ruszy w pogoni za słońcem, odpowiedział: On tego nie potrzebuje, jemu potrzebne są zwycięstwa. Musi być z zespołem oraz ludźmi, którzy kochają pracować. Jego emocje oraz serce są dziś zdecydowanie z Mercedesem.

Wolff podkreśla jednak, że bierze pod uwagę możliwość odejścia 34-latka do Ferrari na sezon 2021. Mamy nadzieję, że w naszych bolidach znajdą się dwaj najbardziej konkurencyjni kierowcy w Formule 1. On [Hamilton] jest dzisiaj naszym priorytetem. Mimo to jeżeli chce rozejrzeć się na rynku, my także będziemy musieli to zrobić. Są tutaj inni, których także lubię.