Toto Wolff nie pojawi się podczas Grand Prix Brazylii

Szef Mercedesa opuści pierwszy wyścig od momentu dołączenia do zespołu w 2013 roku.
11.11.1915:03
Mateusz Szymkiewicz
2026wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że opuści nadchodzący wyścig o Grand Prix Brazylii, po raz pierwszy od momentu rozpoczęcia pracy w Mercedesie.

Stajnia z Brackley przypieczętowała mistrzowski tytuł wśród konstruktorów podczas rundy w Japonii, natomiast przed tygodniem w Stanach Zjednoczonych szóste mistrzostwo zdobył Lewis Hamilton. Tym samym do pozostałych dwóch Grand Prix tego sezonu Mercedes może podejść bez jakiejkolwiek presji, co zdecydował się wykorzystać Toto Wolff.

Austriak, który stoi na czele zespołu, zdecydował się nie przyjeżdżać na tor Interlagos. Wolff uargumentował swój wybór chęcią skoncentrowania się na pozostałych zadaniach, wykorzystując do tego rozstrzygnięty sezon 2019 Formuły 1. Dla 47-latka będzie to pierwsza absencja od momentu podjęcia pracy w Mercedesie w 2013 roku.

Brazylia będzie pierwszym wyścigiem od 2013 roku, na którym się nie pojawię - powiedział Toto Wolff. Mając zabezpieczone mistrzowskie tytuły w obu klasyfikacjach, daje mi to więcej czasu w Europie na skoncentrowanie się na pozostałych otwartych zadaniach. Świetnie jest móc to zrobić, mając świadomość, że zespół będzie reprezentował Mercedesa w najlepszy możliwy sposób na torze i poza nim.

Niewykluczone, że nieobecność Wolffa będzie związana z debiutem Mercedesa w Formule E. Austriak pełni także funkcję szefa działu sportów motorowych koncernu ze Stuttgartu, a w weekend między Grand Prix Brazylii a Abu Zabi zostanie rozegrana pierwsza runda sezonu elektrycznych mistrzostw w Rijadzie.