Wolff nie widzi problemu w spotkaniu Hamiltona z Elkannem

La Gazetta dello Sport donosi, że Brytyjczyk dwukrotnie spotkał się w tym roku z prezesem FCA.
30.11.1918:04
Nataniel Piórkowski
1597wyświetlenia


Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff zapewnia, że nie widziałby żadnego problemu, jeśli potwierdziłyby się informacje o tym, iż Lewis Hamilton dwukrotnie spotkał się w tym roku z prezesem FCA - Johnem Elkannem.

Doniesienia w tej sprawie przekazali dziennikarze La Gazetta dello Sport. Według nich w trakcie obecnego sezonu Hamilton dwukrotnie spotkał się z Elkannem, który po śmierci Sergio Marchionne stanął na czele koncernu Fiat Chrysler Automobiles.

Chociaż sześciokrotny mistrz świata deklaruje niesłabnące przywiązanie do Mercedesa, Wolff dał do zrozumienia, że w trakcie negocjacji aktualnej umowy Brytyjczyka w rozmowach pojawił się temat atrakcyjności opcji, jaką dla każdego kierowcy są starty dla stajni z Maranello.

W sobotę Wolff został zapytany o to, jak odniósłby się do spotkania Hamiltona z Elkannem. Austriak odparł: Nie mam nic przeciwko. Żyjemy w wolnym świecie i zdaję sobie sprawę z tego, że każdy ma prawo do odkrywania opcji karierowych, podejmując najlepsze decyzje se swojego punktu widzenia. Takie prawo ma kierowca i wszyscy inni.

Nie widzę w tym żadnego problemu. Kierowca wyścigowy zawsze będzie próbował zapewnić sobie najszybszy bolid, a zespół z najszybszym bolidem zawsze będzie próbował mieć u siebie najlepszego kierowcę. Między nami istnieje dobry konsensus w sprawie tego, co próbujemy osiągnąć.