Prost: Renault może stracić po sezonie Ricciardo

Dyrektor niewykonawczy potwierdził, że zespół nie posiada opcji w kontrakcie z 30-latkiem.
04.05.2010:34
Mateusz Szymkiewicz
1207wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alain Prost przyznał, że liczy się z odejściem Daniela Ricciardo z Renault po sezonie 2020.

Australijczyk jest związany ze stajnią z Enstone tylko do końca tego roku. Ze względu na rozczarowujące osiągi zespołu w poprzednich mistrzostwach, Ricciardo łączony jest głównie z transferem do Ferrari. Z kolei sam zainteresowany nie wykluczył powrotu do Red Bull Racing.

Daniel ma z nami kontrakt do końca 2020 roku - potwierdził Alain Prost, dyrektor niewykonawczy Renault. Jest w takim razie wolny. To nie my rozdajemy karty. Nie posiadamy z nim żadnej opcji. Oczywiście, rozpoczęliśmy z nim rozmowy, co jest normalne. Wyobraźmy sobie, że wszystko wraca do normalności w 2021 roku, więc możemy normalnie wkroczyć na rynek. Mimo to w sezonie 2021 będą takie same zasady, co oznacza, że nie będzie to dla nas idealne.

Francuz dostrzega szansę na zatrzymanie Ricciardo w tym, że 30-latek nie ma zbyt wielu opcji na rynku. Max Verstappen całkowicie zakotwiczył w Red Bullu, więc nie wyobrażam sobie, by Daniel mógł tam odejść. Mimo to z nami sprawy są bardzo otwarte. W pewnym sensie jasne jest to, że Daniel chce z nami kontynuować współpracę. Opracował plan, w ramach którego chce odnieść sukces z Renault i na razie rozmawiamy ze sobą w bardzo pozytywnej atmosferze.

Jako potencjalny następca Ricciardo w Renault wymieniany jest junior zespołu - Christian Lundgaard. Prost przyznał jednak, że brak rywalizacji w niższych seriach może pokrzyżować plany. Nie wiemy co wydarzy się w Formule 2, Formule 3 czy Formule Renault, gdzie ma ścigać się wielu kierowców i na chwilę obecną nie są w stanie tego robić. Jeżeli nie ma rywalizacji, nie można obserwować zawodników oraz ich oceniać. To ważne dla wszystkich, więc w tej chwili panujący trend w zespołach to status quo.