Magnussen i Grosjean spodziewają się wkrótce rozmów z Haasem

Z kolei Gunther Steiner potwierdza, że zespół rozważa wszystkie opcje przed sezonem 2021.
28.08.2013:43
Mateusz Szymkiewicz
477wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen oraz Romain Grosjean są zgodni, że wkrótce powinni poznać swoją przyszłość w zespole Haas.

Stajnia z Kannpolis podpisała nowe Porozumienie Concorde, deklarując dalszy udział w mistrzostwach co najmniej do 2025 roku. Tym samym zespół może już skoncentrować się na bieżących wydarzeniach i rozpocząć kompletowanie składu kierowców na następny sezon.

Uważa się, że Kevin Magnussen posiada w kontrakcie z Haasem klauzulę, która po aktywacji ze strony zespołu zatrzyma Duńczyka na 2021 rok. Nie rozmawiamy o tym zbyt często. Wszystko jest w ich rękach, nie widzę powodów, bym chodził zestresowany. Jestem stosunkowo spokojny, ponieważ czuję się komfortowo w zespole i mam odczucie, że są tutaj ze mnie zadowoleni. Mam nadzieję, że rozmowy rozpoczną się jak najszybciej, ale nie mam w planach żadnych spotkań z Guntherem Steinerem lub Gene Haasem, podczas których mielibyśmy omówić przyszłość - powiedział 27-latek.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Romaina Grosjeana, z którego fotelem łączy się Nico Hulkenberga oraz Sergio Pereza. Czy spodziewam się wkrótce rozmów kontraktowych? Oczywiście. Nie ma zbyt wielu wakatów w Formule 1, więc fakt, że Haas pozostaje na kolejne pięć lat sprawia, że mam większe szanse na kontynuowanie kariery - dodał Francuz.

Szef Haasa - Gunther Steiner, przyznał, że zespół bierze pod uwagę wszystkie dostępne opcje przed sezonem 2021. Przyglądamy się wszystkim kierowcom i póki co nie podjęliśmy decyzji. Nie staram się uniknąć waszego pytania, tylko po prostu dopiero podpisaliśmy Porozumienie Concorde i rozmowy z Gene o kierowcach są jeszcze przede mną. Chcę go w to zaangażować i mam nadzieję, że wydarzy się to w najbliższej przyszłości.