Stroll sfrustrowany problemami z grainingiem opon

"To frustrujące, gdy prowadzisz z przewagą 10 sekund i nagle lądujesz na dziewiątym miejscu".
15.11.2014:04
Nataniel Piórkowski
1062wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lance Stroll nie ukrywa, że jest sfrustrowany zakończeniem Grand Prix Turcji na dziewiątym miejscu.

Kanadyjczyk obronił prowadzenie po starcie wyścigu i wypracował bezpieczną przewagę nad zespołowym kolegą - Sergio Perezem. Problemy z oponami zmusiły jednak lidera do zjazdu do alei serwisowej, co stanowiło tylko początek fatalnej serii wydarzeń.

Nie wiem co się stało. Nie rozumiem tego. Na pierwszym komplecie przejściówek pojawił się spory graining i postanowiliśmy zjechać na pit-stop. Traciliśmy kilka sekund na okrążeniu. Nie wiem nawet, skąd wziął się ten problem. Wszystko wydarzyło się bardzo szybko....

Przez długi czas Stroll nadawał tempo rywalizacji, a jego przewaga nad jadącym na drugim miejscu Perezem wynosiła około dziesięć sekund.

Zaczęliśmy wyścig na deszczowych oponach. Później założyliśmy przejściowe i jechałem na czele z dość dużą przewagą. Nagle pojawił się ten graining, olbrzymi graining... W ogóle nie mieliśmy tempa. Musimy się teraz temu bliżej przyjrzeć. Koszmarny dzień.

Stroll dojechał do mety ze stratą 72 sekund do zwycięzcy - Lewisa Hamiltona i ponad 40 sekund do drugiego na mecie Sergio Pereza.

To frustrujące, gdy przewodzisz stawce z przewagą 10 sekund i nagle lądujesz na dziewiątym miejscu. Nie wiem co się stało. W porządku, mieliśmy do czynienia z grainingiem, ale trzeba teraz ustalić, dlaczego był on o wiele bardziej intensywny niż w naszym drugim bolidzie. Nie umiem teraz odpowiedzieć na to pytanie.