Vettel: Slicki mogłyby dać nam szansę na walkę o zwycięstwo

Pomimo tego Niemiec jest bardzo zadowolony z pierwszej wizyty na podium w sezonie 2020.
15.11.2013:55
Nataniel Piórkowski
1622wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel uważa, że gdyby w końcówce wyścigu Ferrari zaryzykowałoby skorzystanie ze slicków, to byłby w stanie powalczyć o zwycięstwo w Grand Prix Turcji.

Vettel zapewnił sobie pierwsze podium w sezonie 2020, wyprzedzając w ostatnich zakrętach rywalizacji jadącego na trzecim miejscu Charlesa Leclerca.

To był bardzo intensywny, bardzo długi wyścig, ale dobrze się bawiłem. Miałem dobre pierwsze okrążenie i wydaje mi się, że awansowałem na czwarte miejsce. Byłem zadowolony z pracy deszczowych opon. Później założyliśmy przejściówki - na początku było nieco trudniej, ale pod koniec rywalizacji zaczęliśmy odzyskiwać tempo.

Ostatnie okrążenie było naprawdę intensywne. Miejsce na podium okazało się lekką niespodzianą, ale możemy być zadowoleni. To był bardzo przyjemny wyścig w ciężkich warunkach.

Zdaniem Niemca założenie slicków mogło dać Ferrari szansę na walkę o zwycięstwo. Czterokrotny mistrz świata rozumie jednak decyzję o pozostaniu na ogumieniu przejściowym.

Na dwadzieścia okrążeń przed metą myślałem o oponach na suchy tor. Asfalt przesychał a ogumienie coraz bardziej się zużywało. Wiecie, w pewnym momencie doszlibyśmy do punktu, w którym należało założyć slicki.

Chodziło o to, że nikt nie odważył się z nich skorzystać. Mieliśmy prognozy o możliwym deszczu, ale w ogóle się one nie sprawdziły. Z perspektywy czasu chciałbym mieć w swym bolidzie opony na suchy tor. Przynajmniej dałyby nam one szansę na walkę o zwycięstwo. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem bardzo zadowolony z trzeciej pozycji.

Opisując ostatnie okrążenie, które dało mu P3, Vettel powiedział: Widziałem, że Charles był bardzo blisko Sergio. Słyszałem, że Sergio miał problemy z oponami. Już kółko wcześniej redukowałem straty i spodziewałem się, że zaczną ze sobą walczyć. Gdy tylko ujrzałem, jak Charles blokuje koła, pomyślałem, że mam przed sobą świetną szansę. Rywalizacja z Sergio była bardzo zacięta. Myślę, że jego opony najzwyczajniej w świecie się poddały.