Tost: Gasly wciąż może wrócić do Red Bulla

Austriak uważa, że 25-latek utrzymując poziom z 2020 roku wzbudzi zainteresowanie czołówki.
18.02.2110:34
Mateusz Szymkiewicz
658wyświetlenia
Embed from Getty Images

Franz Tost uważa, że Pierre Gasly wciąż ma szansę odzyskać posadę w Red Bull Racing.

Francuz reprezentował barwy ekipy z Milton Keynes w pierwszej połowie sezonu 2019, tracąc miejsce przed kolejnymi wyścigami ze względu na rozczarowujące wyniki. Gasly został zdegradowany do juniorskiego zespołu, z którym zdobył jedno miejsce na podium, a także wygrał zeszłoroczne Grand Prix Włoch.

25-latek przez dłuższy okres był łączony z powrotem do Red Bulla, lecz finalnie miejsce otrzymał Sergio Perez, a Gasly'emu zaoferowano nowy kontrakt w AlphaTauri. Szef stajni z Faenzy - Franz Tost, pytany o swojego kierowcę, odpowiedział: Mamy nadzieję, że uda nam się wygrać wyścig tak jak przed rokiem. To zawsze był nasz cel. Wiemy jednak, że w normalnych okolicznościach to będzie niemożliwe. Na Monzy mieliśmy szybki samochód, a Gasly pojechał perfekcyjnie. Nie popełnił żadnego błędu i miał szczęście z karą dla Hamiltona.

Wydaje mi się, że jest szczęśliwy mogąc pozostać z nami. On kocha nasz zespół, a my kochamy jego. Jeżeli Pierre w nadchodzącym sezonie utrzyma poziom z 2020 roku, wówczas zdecydowanie otrzyma szansę powrotu do Red Bulla, lub zgłosi się po niego inny konkurencyjny zespół. Ma wszystko, by odnieść sukces - uważa Austriak.