Verstappen: Nie wiem co Hamilton zamierza robić po sezonie 2021

Uważa się, że Holender już w przyszłym roku może zostać następcą 36-latka w Mercedesie.
25.02.2117:21
Mateusz Szymkiewicz
1005wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że nie myśli o potencjalnie wolnej posadzie w Mercedesie od sezonu 2022.

Kierowcy stajni z Brackley - Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas, posiadają kontrakty tylko do końca tego roku. Uważa się, że nadchodzące mistrzostwa mogą być ostatnimi w karierze Hamiltona, a na szczycie listy kandydatów do zastąpienia go od sezonu 2022 widnieje nazwisko Maksa Verstappena.

Holender, który ma dysponować klauzulą osiągów w kontrakcie z Red Bullem, podkreślił, że odejście Hondy z Formuły 1 nie zmienia jego sytuacji w zespole, a kwestia potencjalnych wakatów w Mercedesie nie zaprząta mu głowy.

Koniec końców nie wiem co Hamilton zamierza robić. Po prostu koncentruję się na sobie - powiedział Max Verstappen, odnosząc się do rocznego kontraktu siedmiokrotnego czempiona. Jestem mocno skoncentrowany na tym roku i postaram się o sukces. Jesteśmy na starcie sezonu, a za nami jest dopiero shakedown. Na tym etapie kompletnie nie myślę o takich rzeczach.

Taki rozwój wydarzeń nic nie zmienia [odejście Hondy i przejęcie jednostki przez Red Bull Powertrains]. Oczywiście, to ekscytujące, ale w tym momencie nie koncentruję się na tym. Żyjemy chwilą, a my w tym roku chcemy zaliczyć udany sezon. Za nami stoją mądrzy ludzie, którzy dźwigną ciężar odpowiedzialności związany z obsługą silnika. To bardzo ważne. Jestem podekscytowany, ale jednocześnie spokojny. Skupiam się tylko na tym roku. To dla mnie najważniejsze. Wszystkie kwestie wokół są już uporządkowane.