Fernando Alonso nie weźmie udziału w prezentacji Alpine

Stajnia z Enstone tłumaczy to problemami w przekraczaniu granic Wielkiej Brytanii.
27.02.2109:37
Mateusz Szymkiewicz
907wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso nie weźmie udziału w prezentacji bolidu Alpine, kontynuując w tym czasie przygotowania do sezonu 2021.

Hiszpan w połowie lutego był zaangażowany w wypadek na rowerze na ulicach Lugano. W wyniku incydentu kierowca doznał urazu szczęki, którą zoperowano mu następnego dnia. Alonso został wypisany ze szpitala już 48 godzin później i powrócił do cyklu treningowego przed ponownymi startami w Formule 1, publikując zdjęcia w mediach społecznościowych.

Ekipa Alpine deklaruje, że 39-latek będzie gotowy do poprowadzenia bolidu A512 w przedsezonowych testach. Mimo to w piątek potwierdzono, że zawodnik nie pojawi się 2 marca na prezentacji zespołu, organizowanej na terenie Wielkiej Brytanii.

Ubolewamy potwierdzając, że Fernando Alonso nie będzie dostępny dla mediów przy okazji naszego wydarzenia - brzmi oświadczenie Alpine. Sytuacja sanitarna oraz regulacje dotyczące podróżowania nie umożliwiają mu aktywności związanych z marketingiem oraz komunikacją. W tym czasie będzie on kontynuował przygotowania do sezonu. Fernando pojawi się jednak dla mediów podczas oficjalnych przedsezonowych testów w Bahrajnie.

Alpine potwierdza za to, że w oficjalnej prezentacji wezmą udział Esteban Ocon, nowy dyrektor wyścigowy Davide Brivio, prezes Alpine Laurent Rossi, a także dyrektor wykonawczy Marcin Budkowski.