Mercedes przedstawił bolid W12

Ekipa zmodyfikowała malowanie wracając do srebrnego, a także zwiększając ekspozycję AMG.
02.03.2111:31
Mateusz Szymkiewicz
3788wyświetlenia


Mercedes oficjalnie zaprezentował tegoroczny bolid, którego nazwa brzmi F1 W12 E Performance.

Przedstawiona we wtorek konstrukcja opiera się na modelu W11, który w zeszłym roku po raz siódmy z rzędu umożliwił zdobycie podwójnego mistrzostwa świata. W całym sezonie 2021, który składał się z siedemnastu eliminacji, niemiecki producent świętował trzynaście zwycięstw oraz piętnaście pole position.

W przeciwieństwie do konkurencji Mercedes przed sezonem 2021 musiał dokonać dodatkowej modyfikacji wynikającej ze zmiany przepisów. Z bolidu W12 zniknie system DAS, który od tego roku będzie uznawany za niezgodny z regulaminem. Innowacyjne rozwiązanie dotychczas umożliwiało kierowcom lepsze dogrzewanie przednich opon.

Kolejną zmianą jest powrót do srebrnego koloru na malowaniu samochodu. Dominującą barwą wciąż będzie czarna, która symbolizuje dążenia Mercedesa do równości i różnorodności, jednakże W12 odróżnia się od poprzednika tradycyjną kolorystyką pokrywy silnika. Ponadto umieszczono dodatkowe emblematy AMG, które wskazują na większe zaangażowanie firmy w działalność zespołu.

Zawodnikami Mercedesa już piąty rok z rzędu pozostaną Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas. Brytyjczyk w sezonie 2021 stanie przed szansą zdobycia rekordowego ósmego mistrzostwa świata. Z kolei niemiecki producent zgarniając tytuł wśród konstruktorów może zrównać się z McLarenem, będąc wówczas w tabeli wszechczasów jedynie za Williamsem oraz Ferrari.