Coronel: Drogi Hamiltona i Mercedesa mogą się rozejść po 2021

Według 48-latka, ósmy tytuł Brytyjczyka może przesądzić o jego odejściu.
02.03.2111:30
Maciej Wróbel
974wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowca WTCC, Tom Coronel uważa, że Lewis Hamilton może odejść z Mercedesa po sezonie 2021.

Po długich i trudnych negocjacjach, Mercedes ostatecznie doszedł do porozumienia z siedmiokrotnym mistrzem świata w sprawie nowej umowy. Nowy kontrakt Hamiltona obejmuje jednak starty wyłącznie w sezonie 2021, co rodzi spekulacje, jakoby stajnia z Brackley miała na przyszły rok zatrudnić George'a Russella i/lub Maxa Verstappena.

Zdaniem Toma Coronela, jest bardzo prawdopodobne, że drogi Mercedesa i Hamiltona po sezonie 2021 się rozejdą. Lewis Hamilton to prawdziwy kierowca, ale z 23 wyścigami będzie to najbardziej wymagający sezon w historii - powiedział Holender w rozmowie z rodzimą gazetą Formule 1.

Pytanie jest następujące: «Czy on chce sam sobie wybrać przeznaczenie, czy aby to jemu je wybrano?» Myślę, że goście tacy jak Hamilton wolą to pierwsze. Jestem sobie w stanie wyobrazić, jak będzie się czuł po zdobyciu ósmego tytułu po najdłuższym sezonie w historii F1. Wtedy nie będzie już Lewisa Hamiltona - stanie się bogiem. Będzie spełniony. Nie wiem po co miałby kontynuować, jeśli pobił każdy możliwy rekord.

Holender dodaje, że już teraz dostrzega sygnały świadczące o tym, że Lewis Hamilton i Mercedes są w trakcie rozstania. Już tegoroczne negocjacje były bardzo trudne. Można powiedzieć, że obie strony nie były w pełni zaangażowane. Mercedes nie potrzebuje już Lewisa Hamiltona. On nie ma tu przyszłości, może poza przelewami ogromnych sum na jego konto bankowe.

Mercedes może jednak oddać swoją przyszłość na kolejne 10 lat w ręce takich kierowców jak George Russell i Max Verstappen - zakończył Coronel.