Bottas: Lewis chce, żebym został w Mercedesie

31-latek nie sądzi jednak, by decyzja miała zostać ogłoszona w najbliższych tygodniach.
23.08.2117:59
Maciej Wróbel
2104wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas przyznał, iż jego zespołowy partner, Lewis Hamilton, powiedział mu bezpośrednio, że ich duet nie powinien być rozdzielany przed sezonem 2022.

Pozostanie Valtteriego Bottasa w Mercedesie po zakończeniu trwającej kampanii jest przedmiotem spekulacji już od wielu miesięcy. Fin, który w tym sezonie wciąż nie odniósł ani jednego zwycięstwa, ma mocnego kontrkandydata w osobie George'a Russella. W grę nie wchodzą inne nazwiska, co niejednokrotnie podkreślał sam Toto Wolff.

Musimy wybrać pomiędzy Valtterim i stabilizacją, a talentem George'a - powiedział szef Mercedesa w wywiadzie dla Bild am Sonntag. Chcę, aby kwestia przyszłości została domknięta we wrześniu, żeby obaj kierowcy mogli odpowiednio ustawić się przed kolejnym sezonem.

Jak twierdzi Valtteri Bottas, jego kandydatura ma pełne poparcie jego partnera i siedmiokrotnego mistrza świata, Lewisa Hamiltona. Tak, Lewis powiedział mi bezpośrednio, że chce, bym był jego zespołowym partnerem - powiedział 31-latek w rozmowie z rodzimym MTV Sport.

Razem jesteśmy w stanie spisywać się bardzo dobrze, ale faktem jest, że kierowcy nie mają wielkiego wpływu na tego typu decyzje. Stoi za tym dużo większa maszyna, która ostatecznie podejmuje te decyzje.

Fin dodał też, że zdążył się już przyzwyczaić do corocznej niepewności co do swojego nowego kontraktu. Co roku powtarza się ta sama historia - stwierdził Bottas w wywiadzie dla Iltalehti. Po prostu trzeba nauczyć się z tym żyć. W tym biznesie twoja skóra staje się grubsza sama z siebie.

W tej chwili nie jest jasne, co dokładnie się wydarzy i nie sądzę, aby pojawiły się jakieś informacje przez co najmniej kilka najbliższych tygodni. Zobaczymy.

W innym wywiadzie Bottas także przyznał, że wciąż nie ma nowych informacji na temat swojej przyszłości. Nie ma nic nowego, a przynajmniej nic, co mógłbym przekazać - powiedział kierowca Mercedesa, cytowany przez Ilta Sanomat. Sytuacja staje się coraz jaśniejsza, ale nie mogę o tym rozmawiać.

Wszystko jest w porządku, a ja jestem całkiem zadowolony z kierunku, w jakim to wszystko podąża. Nie ma jednak sensu dyskutować teraz o plotkach.

Ostatnie 'plotki' łączyły osobę Bottasa zarówno z utrzymaniem posady w Mercedesie, jak również z przejściem do Alfy Romeo, Williamsa, a nawet Astona Martina. Nie mogę powiedzieć, z kim zamierzamy rozmawiać i co się dzieje, ale dyskutujemy na temat tego, aby udało znaleźć się jak najlepszą opcję na przyszły sezon - dodał Fin.