Vettel: Umowa z Astonem Martinem nigdy nie była zagrożona

Przed weekendem w Soczi wreszcie potwierdzono pozostanie Niemca na sezon 2022.
24.09.2111:54
Mateusz Szymkiewicz
303wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel przyznał, że nigdy nie było wątpliwości co do jego dalszych startów z Astonem Martinem w sezonie 2022.

Niemiec na początku roku dołączył do ekipy z Silverstone, jednakże po letniej przerwie nad jego przyszłością pojawił się znak zapytania. Media zaczęły informować o możliwym odejściu kierowcy z Formuły 1 z końcem tego sezonu, natomiast Aston Martin miał rozpocząć poszukiwania następców, kontaktując się m.in. z Fernando Alonso czy Danielem Ricciardo.

Finalnie spekulacje zostały ucięte komunikatem Astona Martina sprzed Grand Prix Rosji, w którym potwierdzono utrzymanie dotychczasowego składu kierowców na 2022 rok. Vettel pytany o zwłokę związaną z ogłoszeniem nowego kontraktu, przyznał, że nawet przez moment nie martwił się o swoją przyszłość.

Koniec końców czuję dużą ekscytację związaną z kolejnym rokiem, nowymi samochodami, nowym regulaminem oraz kierunkiem, w którym zmierza zespół. To wszystko wydaje się być obiecujące. Póki co wszystko jest niewiadomą, ale świetnie jest być częścią tej ekipy - powiedział w Soczi czterokrotny mistrz świata.

Wiele się zmieni, ale nikt nam nie zagwarantuje zwycięstw. To wyzwanie i każdy w zespole jest nim zainspirowany. Bardzo lubię naszych chłopaków. To był świetny sezon, być może nie pod względem wyników, ale tego jak realizowaliśmy nasze zadania. Morale są wysokie i wiele innych rzeczy powoduje, że czuję ekscytację. Było kilka spraw, które pozbawiały mnie radości, jak odpowiadanie na wasze pytania, ale to już za mną.

Właściciel Astona Martina - Lawrence Stroll, planuje ze swoim zespołem w ciągu pięciu lat podjąć walkę o mistrzowskie tytuły. Vettel pytany o ostatnie inwestycje oraz zmiany w Silverstone, dodał: Moim zdaniem pięcioletnia perspektywa jest właściwa, jeżeli weźmiemy pod uwagę jak wiele czasu potrzebowały inne czołowe zespoły na osiągnięcie obecnego poziomu. Dotychczasowe wizje i zaangażowanie robią wrażenie. Czuję w jakim kierunku zmierza ekipa i jest to obiecujące. Czas pokaże co się wydarzy.