Verstappen wystartuje z końca stawki do Grand Prix Rosji

Holender otrzymał nową jednostkę z nieprzepisowej puli.
24.09.2114:32
Mateusz Szymkiewicz
2224wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przystąpi do wyścigu o Grand Prix Rosji z ostatniej linii. Holender przed drugą sesją treningową otrzymał układ napędowy z nadprogramowej puli.

Kierowca Red Bulla po wypadku na Silverstone znalazł się w skomplikowanej sytuacji z dostępnością elementów jednostki. Uderzenie w bariery zakrętu Copse okazało się na tyle mocne, iż jeden układ jest niezdatny do dalszego użytku.

Tym samym było jasne, iż na pewnym etapie sezonu 2021 Verstappen będzie musiał skorzystać z nieprzepisowego czwartego silnika. Decyzja Red Bulla o zainstalowaniu go w Soczi jest następstwem kary dla Holendra za kolizję z Grand Prix Włoch.

Verstappen zderzył się na Monzy z Lewisem Hamiltonem i ukarano go cofnięciem o trzy miejsca na starcie. Tym samym lider klasyfikacji został pozbawiony szans na start z czołowych pozycji i Red Bull postanowił wykorzystać to do zminimalizowania strat związanych z założeniem nowej jednostki.

Z końca stawki do Grand Prix Rosji wyruszy również Charles Leclerc, którzy otrzymał do swojego Ferrari nową wersję systemów hybrydowych.