Bottas: To był jeden z najlepszych wyścigów w moim życiu

Fin uważa, że zasłużył na zwycięstwo w wymagających warunkach na torze w Stambule.
10.10.2116:09
Nataniel Piórkowski
485wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas opisał swój występ w Grand Prix Turcji jako jeden z najlepszych wyścigów w całym życiu.

Fin wyruszył do rywalizacji z pierwszego pola startowego po czym skutecznie kontrolował przewagę nad rywalami. Drugi na mecie Max Verstappen stracił do zawodnika Mercedesa 14,5s.

Bottas nie jechał na czele stawki tylko przez dziewięć okrążeń, gdy Ferrari zaryzykowało z Charlesem Leclerkiem dojechanie do końca bez ani jednego pit stopu. Decyzja ta okazała się błędna a Monakijczyk musiał zameldować się na stanowisku serwisowym Scuderii.

Kierowca z Nastoli odniósł pierwsze zwycięstwo od GP Rosji 2020. Minęło już trochę czasu, ale ta wygrana smakuje tak samo dobrze. Z mojej strony był to prawdopodobnie jeden z najlepszych wyścigów w życiu. Poza tym jednym uślizgiem wszystko było pod kontrolą.

Bolid był bardzo szybki niezależnie od warunków. Czułem pewność siebie i mogłem go kontrolować. Przy takiej pogodzie ciężko jest określić najlepszą strategię i podjąć decyzje w sprawie pit stopów, ale cieszę się, że w moim przypadku wszystko poszło gładko.

Opisując wymagające warunki na torze w Stambule, gdzie tor nie przesychał a opony przejściowe zaczynały nadmiernie tracić swój bieżnik, Bottas stwierdził: Gdy jest tylko jedna przesychająca nitka, niewiele potrzeba aby wypaść poza tor. Dzisiaj trzeba było utrzymywać maksymalną koncentrację. Było ciężko, ale tak, czuję, że zasłużyłem na ten triumf.