Verstappen: Perez nie jest kierowcą numer dwa w Red Bullu

Holender chwali postawę swojego partnera z Grand Prix Abu Zabi.
20.12.2116:33
Mateusz Szymkiewicz
2497wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen nie uważa, by Sergio Perez był kierowcą numer dwa w ekipie Red Bulla.

Stajnia z Milton Keynes po rozczarowującej współpracy z Pierre Gasly'm oraz Alexandrem Albonem, zdecydowała się przed tym sezonem na kierowcę spoza juniorskiego programu. Wybór padł na Pereza, który miał wspierać mistrzowską kampanię Maksa Verstappena.

Meksykanin w trakcie roku wielokrotnie był oparciem dla swojego partnera, natomiast w Abu Zabi skutecznie blokował na torze Lewisa Hamiltona, który walczył z Verstappenem o tytuł.

Nigdy bym nie pomyślał, że będzie tak wspaniały. Wcześniej znałem go tylko jako kierowcę, ale teraz miałem możliwość spędzenia z nim więcej czasu i zauważyłem, że jest naprawdę dobrym facetem - powiedział Max Verstappen, odnosząc się również do jazdy Pereza na Yas Marina.

Nie lubię, kiedy relacje określa się w taki sposób [podział na kierowcę numer jeden i dwa]. Ostatecznie każdy z nas ma równe szanse. Musimy się szanować i nie chcę być z góry faworyzowany. Poza tym uważam, że w dłuższej perspektywie byłoby to złe dla zespołu. Jestem teraz mistrzem świata, ale w przyszłym roku zaczynamy od zera.