Binotto: Sainz zrealizował postawione przed nim cele

Szef Ferrari przyznał, że zatrudniając Hiszpana oczekiwał od niego wysokiej regularności.
21.12.2110:03
Mateusz Szymkiewicz
920wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mattia Binotto pochwalił tegoroczny sezon w wykonaniu Carlosa Sainza, twierdząc, że Hiszpan zrealizował postawione przed nim cele.

Kierowca dołączył w tym roku do Ferrari w miejsce Sebastiana Vettela, który wyraźnie odstawał od Charlesa Leclerca. Sainz w pierwszym sezonie startów dla Scuderii od razu uplasował się w klasyfikacji przed Monakijczykiem na piątym miejscu, natomiast swój dorobek zamknął na czterech miejscach na podium.

Ponadto Hiszpan pojawił się na mecie wszystkich wyścigów i tylko w dwóch dojechał poza punktowaną strefą. Mattia Binotto komentując występy swojego kierowcy, przyznał, że dokładnie tego oczekiwał oferując mu kontrakt na starty.

Kiedy podpisaliśmy umowę z Carlosem, celem było posiadanie dwóch dobrych kierowców, którzy będą regularni i będą zdobywali punkty, co miało miejsce w tym sezonie - powiedział szef Ferrari. Pierwszy rok z naszym zespołem nigdy nie jest łatwy i oczywisty. Podpisaliśmy jednak z nim umowę, ponieważ uznaliśmy, że «To dobry zawodnik, jest regularny i zdobywa duże punkty». Wykazał się również jako dobry uczeń, ponieważ zdołał się poprawić. Tym samym końcówka sezonu była najlepsza w jego wykonaniu.