Steiner: Optymistycznie oceniam szanse na powrót do środka stawki

Szef Haasa celuje w wyrównanie wyniku z sezonu 2018, kiedy to ekipa uplasowała się na P5.
21.12.2110:51
Mateusz Szymkiewicz
1461wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner deklaruje, że celem Haasa na sezon 2022 jest podjęcie walki o piątą pozycję w klasyfikacji konstruktorów.

Stajnia z Kannapolis od trzech lat znajduje się w głębokim kryzysie sportowym, stopniowo osuwając się na ostatnie miejsce w tabeli. W tym roku model VF-21 uniemożliwił kierowcom walkę o punktowane pozycje, przez co Haas po raz pierwszy w sześcioletniej historii zakończył mistrzostwa z zerowym dorobkiem.

Szef amerykańskiego zespołu zapytany, jak ocenia szanse w sezonie 2022 na pokonanie Williamsa oraz Alfy Romeo, odpowiedział: Nie powiem nic złego na temat tych zespołów. Jestem ostrożnym optymistą w kontekście oceny naszych szans na powrót do środka stawki. Osoby odpowiedzialne za rozwój naszego samochodu robią dobrą robotę i dostrzegam podobieństwa do okresu, w którym liczyliśmy się w walce. Mam nadzieję, że znajdziemy się znacznie przed Williamsem i Alfą.

Steiner dodał również, że nie musi specjalnie motywować Micka Schumachera oraz Nikity Mazepina, którzy wyczekują lepszego samochodu w kolejnych mistrzostwach. W tej chwili nietrudno mi o zmotywowanie ich. Mają za sobą pierwszy sezon w F1 i musieli się wiele nauczyć. Tak naprawdę mogą być wdzięczni, że ominęła ich walka o punkty i nie zapoznali się z presją Gunthera!

Mają motywację i tak naprawdę bardziej muszę o to zadbać w zespole. Zawsze staramy się wykonywać jak najlepszą pracę. Powtarzam wszystkim: «Wykonaliście kilka lat temu fantastyczną robotę, teraz mamy zupełnie inne okoliczności z tym samochodem, ale wciąż jesteście nieźli i nie straciliście swoich kompetencji w ciągu ostatnich dwóch lat. Po prostu dalej naciskajmy, a w 2022 roku otrzymamy lepszy samochód».